34-19

Bugünkü yazımda İstanbul’da yaşanan ve Çorum’u ilgilendiren konular üzerinde durmayı istiyorum. Bu nedenle daha önce de yaptığım gibi yazımın başlığını 34-19 olarak seçtim

ÇORUM EĞİTİM VE KULTÜR VAKFI’NIN İFTAR YEMEĞİ

Bu pazar günü, Çorumlular olarak büyük bir katılımla, Üsküdar’da bulunan Havacılar Orduevi’nde, mübarek Ramazan ayını bir arada yaşamak ve birlikte iftar etmek için bir araya geldik. Boğaz’a, Marmara’ya ve Kız Kulesi’ne nazır bu güzel mekânın bu buluşma için tahsisini değerli hemşerimiz Hava Kuvvetleri emekli Komutanı Ahmet Çörekçi sağlamıştı.

ÇEKVA Başkanı Prof. Dr. Turan llgaz’ın açış konuşması sonrasında yine Vakfımızın kurucularından İlhan Çenesiz ‘in duası ile hepimiz orucumuzu açtık.

Yemeğin sonunda Başkan Ilgaz, Vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi ve Vakfa destek sağlayanlara teşekkür etti. Bu sene de 87 öğrenciye burs veren Vakfımızı İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin gönülden desteklediğini dile getirdi. 

ALİNUR VELİDEDEOĞLU EVLENDİ

Değerli hemşerimiz, merhum Ordinaryüs Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu’nun torunu, Güzel Sanatlar Reklam Ajansı Yaratıcı Bölüm Başkanı olan Alinur, iki ay önce Amerika’da evlendiği eşi Sarah ile Atatürk’ten günümüze gelen Savarona yatında 9 Aralık gecesi, Türkiye’nin ve Amerika’nın seçkin isimlerine bir davet verdi. 250 davetlinin katıldığı gecede Velidedeoğlu çifti mutluluklarını dostları ile paylaştılar.

Basından izlediğim bu haberi, ilginizi çekeceğini düşünerek sizlere kısaca aktardım. Geanç çifte mutluluklar diliyorum.

TOYOTA PLAZA DERİNDEREKARTAL AÇILDI

Osmancıklı, Çorum Lisesi’nden arkadaşım Ömer Derindere’nin oldukça başarılı bir iş hayatı sergilemesinden gurur duyuyorum. Çorum ve Samsun’da Ford bayiliği yapan Derindere, 1984 yılından beri Samsun’da Toyota Plaza sahibi olduğu gibi, 1997 yılında İstanbul Zeytinburnu’nda, 200ü yılında da Kartal’da Toyota Plaza açtı. Toyota Plaza Derindere-Kartal, geçtiğimiz Eylül ayında açılmış bulunuyor Davetiyesi, dağıtım hatası yüzünden elime geç ulaştığı için arkadaşımın bu güzel gününde yanında olamadım. Bana, daha genç olmasına rağmen kendisini emekliye sevk ettiğini ifade eden Ömer arkadaşım, Vehbi Koç gibi kurduğu işlerin başarısını geriden izliyor. Oğlu Özkan ile kızı Öznur ve damadı Murat, başarıyla babalarının kurduğu işi götürüyorlar.

Toyota Plaza Derindere-Zeytinburnu, 1997 ‘den beri Türkiye satış birincisi. 2000’de ise, Toyota’nın verdiği 5 ödülün hepsini; Satış, Servis, Yedek Parça, Müşteri Memnuniyeti ve Genel Müdürlük ödüllerini aldı.

Ömer Derindere, ayrıca şu anda Osmancık’ta 52 yataklı Güçsüzler Yurdu yaptırıyor. Osmancıklı ve Çorumlu, çeşitli okullarda okuyan 100 öğrenciye de burs sağlıyor.

Arkadaşı ve hemşerisi olarak kendisini kutluyor, sağlık ve başarı diliyorum.

YILMAZ ULUSOY KIZINI EVLENDİRDİ

Karadeniz’in başarılı işadamlarından olan Yılmaz Bey’in kızı Pınar’ın, Lütfi Kırdar Sergi Sarayı’nda yapılan, çok nezih ve gösterişten uzak, uç bine yakın davetlinin katıldığı nikâh töreninde, eşimle birlikte bulundum. Havaya ne para atıldı, ne dansöz oynatıIdı… Türk örf ve adetlerine uygun güzel bir düğün oldu.

Düğünde, kendileri ile Amerika’da 1980’lerde birlikte aynı üniversitede olduğum, hemşerimiz rahmetli Yaşar Leblebicioğlu’nun kızı Hülya ve damadı Ümit Garanti Koza İnşaat A.Ş.’nin Genel Müdürü) ile karşılaşmaktan büyük mutluluk duydum.

Yılmaz Ulusoy’u ve genç çifti bir defa daha kutluyorum

İstanbul, 19 Aralık 2000

Leave a Comment.