34-19

İstanbul-Çorum hattında, sizleri de ilgilendireceğini düşündüğüm hususları aşağıda bilginize sunuyorum.

TUNCER CÜCENOĞLU’nun NEYZEN’i

Tanınmış oyun yazarı ve ÇEKVA’nın kurucularından değerli hemşehrimiz Tuncer Cücenoğlu’nun davetlisi olarak eşimle birlikte 21 Ocak akşamı, Beyoğlu’nda Hit Kültür Merkezi’nde, Işıl Kasapoğlu tarafından sahneye konulan ve Burak Sergen tarafından tek başına oynanan Neyzen Tevfik isimli tiyatro eserini izledik.

Neyzen’in hayatını, onun psikolojik sorunlarını da dikkate alarak, başarılı bir tiyatro eserine sığdıran, Tuncer Cücenoğlu’nu seyircileri ve bu arada beni de oyun esnasında aktör haline sokan Neyzen’i duyarak oynayan, üstün bir performans gösteren Burak Sergen’i bizlere olağanüstü bir zevk veren akşamı yaşattıkları için kutluyorum.

Eserleri yurtiçinde ve yurtdışında sahnelenen, değerli hemşehrimiz Tuncer Cücenoğlu’nu tebrik ediyor ve başarılarının devamını temenni ediyorum.

BAHATTİN BAŞ’ın güzel ORGANİZASYONU

İstanbul’da sigortacılık alanında başarılı bir iş adamı olarak tanınan ve ÇEKVA Yönetim Kurulu’nda muhasip üye olan değerli hemşehrimiz Bahattin Baş, İstanbul’da değişik konulardaki sosyal faaliyetleri ile de tanınmaktadır.

Evinin ve iş yerinin bulunduğu Kozyatağı (Kadıköy) bölgesinde yaşayanları, tanınmış çevreci arkadaşım merhum Prof. dr. Kriton Curi ismini yaşatmak için kurduğu “Kriton Curi Kozyatağı Çamlık Parkı Gönüllüleri” topluluğunda biraraya toplamış bulunmaktadır.

Başkanlığını hemşehrimiz Baş’ın yürüttüğü bu kuruluş sayıları 5000’e yaklaşan gönüllülere, parkın içinde kendilerine Kadıköy Belediyesi’nce tahsis edilen yerde müzik, resim, el sanatları, bilgisayar, yabancı dil v.b. konularda kurslar açmakta, onların parkın imkanlarından faydalanarak spor yapmasını sağlamaktadır. Ayrıca her pazar sabahı bir araya gelen gönüllüler birlikte spor yapmakta, kahvaltı etmekte ve davet edilen bir konuşmacıyı dinlemektedir. Ben de “Arkadaşım Kriton Curi” başlıklı bir konuşmayı geçen sene bu park gönüllülerine sunmuştum.

22 Ocak akşamı Bahattin Baş arkadaşımızın tertiplediği, KASTAV (Kadıköy Belediyesi Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı) Prof. Dr. Kriton Curi Kozyatağı Çamlık Parkı Gönüllüleri Türk Müziği Konseri’ne kendisinin davetlisi olarak katıldım.

Türk musikisini en doğru şekilde icra etmeyi ve çevresine sevdirmeyi amaç edinmiş koronun tüm saz ve ses elemanları gönüllülerden oluşmaktadır.

Kadıköy Evlendirme Dairesi nikah salonunun tamamen dolduğu bu akşamda başkan olarak Çorumlu hemşehrimiz Baş’ın açılış konuşmasını yaparken gurur duydum. Kendi kendime “uzayan kol bizden olsun” dedim. Kendimi coşkuyla tebrik ettim. Kadıköy bölgesinde sosyal faaliyetlerin yürütülmesine önemli katkılar sağlayan Kadıköy Belediye ve KASTAV Başkanı Selami Öztürk’ü ve KASTAV Başkan Yardımcısı İnal Aydınoğlu’nu da kutlamak gerek.

Gece yarısına kadar süren bu konserde, koro ile şarkıları birlikte söyleyen gönüllülerin coşkusunu görmeliydiniz. Bunlardan “Her gece yollarda gözledim seni” ve “Hani o saçlarına taç yaptığım çiçekler” eserlerini ben de birlikte söyledim.

Bahattin Baş kardeşimize ve ona devamlı destek veren sevgili eşi Perihan hanımı başarılarından dolayı kutluyorum.

KENAN NUHUT’la KARŞILAŞMA

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı’nın Dedeman Oteli’nde 23 Ocak’da tertiplediği, Doğruyol Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Tansu Çiller’in konuşmacı olarak katıldığı konferans akşamında Halter Federasyonu Başkanı değerli hemşehrimiz Kenan Nuhut’la otelin resepsiyonunda (kabul yeri) karşılaştım. Kendisinin başka bir görevle İstanbul’a geldiğini ve bu toplantıdan haberdar olmadığını öğrenince, kendisine aramıza katılmasını teklif ettim.

Sayın Çiller’in “Son Yıllarda ve Bugünlerde Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri” başlıklı konferansını, hemşehrimiz Kenan Nuhut, Samsun Milletvekili Kemal Karataş, İstanbul Milletvekilleri Hayri Kozakçıoğlu ve Celal Adem ve Ankara Milletvekili Cihan Paçacı ile birlikte aynı masada oturarak dinledim. Bu konferansla ilgili tesbitlerimi sizlere sunacağım.

Halter Federasyonu Başkanı olarak başarılı hizmetler veren  değerli hemşehrimiz Kenan Nuhut’a başarılar diliyorum.

ÇORUM HAKİMİYET’i  KUTLUYORUM

Şehrimizin yaşamında 11 yıldan beri önemli hizmetler ifa etmiş bulunan Çorum Hakimiyet Gazetesi’nin, başarılarının devamını diliyor, başta Şevket Erzen olmak üzere tüm mensuplarını tebrik ediyorum.

İstanbul