BAYRAM NAMAZI-HIRİSTİYANLIK VE SATANİZM

Kurban Bayramı’nı Antalya’da geçiriyoruz. Bayramın ikinci günü yağmurlu geçti. Diğer günler güneşli, sıcak ve güzeldi. Böylece eşim de ben de burada geçirmekte olduğumuz soğuk algınlığından bir parça kurtulduk. Ayrıca buradaki akraba ve dostlarımız yanında Ankara’dan oğulları ile buraya gelen kız kardeşimle Bayram günlerini mutluluk içinde geçirdik.

Bayram namazını evimizin yakınındaki bir camide kıldım. Namaz öncesinde hocanın vaazında üzerinde durduğu “Hıristiyanlık ve Satanizm” konusunu sizlerle değerlendirmeniz için aktarmayı istiyorum.

Antalya ve Alanya’da son yıllarda çok sayıda yabancının ve Alman’ın yerleştiğini ve yaşadığını belirten hoca, bunların hıristiyanolduğunu ve dini görevlerini yerine geçirmek için yer istemelerini normal bir istek olarak karşıladığını ortaya koydu. Normal olmayanın ise bunların genç evlatlarımızı iş bulma, gelir sağlama ve diğer vaadlerle hıristiyanlaştırmaya çalışmaları olduğunu üzülerek açıkladı.

Gençlerimizi bu gibi propagandalardan korumamız, dinimiz hakkında bilgilendirmemiz ve onlara sevgi ile yaklaşmamız gerektiğini vurguladı Ayrıca gençleri etkileyen “Satanizm” (şeytana tapma) akımı üzerinde durdu.

Hakikaten yazılı ve görsel basında yer aldığı gibi ülkemizin geleceği olan gençler üzerinde çok değişik oyunlar oynanıyor. Onların dinimizden uzaklaştırılması için herşey yapılıyor. Bunda biraz da gençlerimizin içinde bulundukları ortamın da etkisi var. Gençlerimize zaman ayırmıyorzu, onlarla sevgi köprüsü kuramıyoruz. En önemlisi gençlere dinimizi onların anlayacağı ve seveceği bir şekilde aktaramıyoruz. Din adamlarımız onlara yasaklar dünyasına değil sevgi dünyasına taşımalıdırlar. Onlara dinimizin sevilecek, sayılacak ve içinde huzur bulunacak bir din olduğunu anlatmalıdırlar. Yoksa onların bıraktığı boşluğu hıristiyan misyonerler veya satanist liderler dolduracaktır.

Gençliğin yanlış yola gitmemesinde aileye büyük görevler düşmektedir. Aile onlara sevgi ile yaklaşmalı ve kendilerine her zaman yanında olduğunu hissettirmelidir. Ayrıca yetişen yavrularımıza dinimizi sevdirmeleri ve öğretmeleri gerekir. Aksi taktirde onların hissedecekleri boşlukları arzu etmediğimiz kimseler doldurur.

Öğretmenler, gençlerimizin örnek aldığı kimselerin başında gelirler. Bu nedenle öğretmenler gençleri arzu edilmeyen tüm dış etkenlerden koruyacak şekilde yetiştirmeleri gerekir. Onları hıristiyanlığa ve satanistliğe karşı koyabilecek duruma getirecek öğretmenlerdir. Onlar da sevgi ile gençlere yaklaşmalıdır.

Gençlik bizim geleceğimizdir. Onları sevgisiz bırakmıyalım.

Antalya