ANTALYA’DA DÖRT GÜN

Geçen cuma gününden Pazartesi akşamına kadar Antalya’da idim. Dört gün içnide yaşadıklarımı sizlerle paylaşmayı ve özet halinde bilginize sunmayı istiyorum.

*  *  *

Mezuniyet töreninde

Bundan tam dört yıl önce inşaat ve çevre bölümleri ile eğitime başlayan Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin açılış dersini vermiştim.

Zaman hızlı geçiyor. Aynı öğrencilerin mezuniyet töreninde Fakülte Dekanı kapanışdersini de benim vermemi istedi. Büyük bir coşku ile bu görevi yerine getirdim.

“Sorunlar, çözümler ve mühendisler “başlıklı dersimde onlara gelecekde yapacakları hizmetleri anlattım ve güzel bir uygulama örneği olarak da “Haliç Projesi”ni sundum.

Dersin giriş kısmında onlara biraz da “ hayat dersi” vermeye gayret ettim. Hayatta başarılı olmalarının kedilerinintutumlarınabağlı olduğunu ve ne yapmak istediklerini bilmelerinin gerekliliğini vurguladım.

Bu törende değerli hemşehrimiz Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ile de biraraya geldik.

Akşam da kutlama gecesine katıldım ve gençlerle birlikte coştum ve onların mutluluklarını paylaştım.

Akdeniz sahilinde

Orada bulunduğum sürede imkan buldukça kendimi Akdeniz’in sularına bıraktım. Dünyadan binlerce turistin geldiği bu yörede yeniden düzenlemiş bulunan Konyaaltı Plajı’nda rahat bir şekilde insanlar denize giriyor, duşunu alıyor ve güneşleniyor.

Feslikan yaylasında

Tanrının Antalyaya bahşettiği imkanları sıcaktan yanan şehirden Feslikan Yaylası’na çıkarken yaşadım. Ormanlık olan bu bölgede yeşillikler arasında geçen yol boyunca, olunca gücü ile akan suların sesi ve serinliği apayrıbir rahatlık veriyordu. Yaylanın eteklerinde yer alan yakınlarımın yeşillikler içindeki evlerine vardığımızda şehirde 35 0C olan sıcaklığın 20 0C’ye düşmüş olması bizlerin rahat bir şekilde pazar günü geçirmemizi sağladı.

Bir başka yazımda bu bölgeyi ve güzelliklerini daha geniş bir şekilde anlatmayı istiyorum.

*  *  *

Çekva Antalya’yı ziyaret

Antalya’da bulunduğum sürede orada bizleri temsil eden arkadaşlarla biraraya geldim. Başkan İsmet Tandoğan ile birlikte diğer yönetim kurulu üyeleri Mehmet Buğdüz, İbrahim Günal ve Kadir Demirer bana yaptıklarını ve geleceğe dönük düşüncelerini anlattılar. İnşallah onlarda güzel faaliyetleri ile Antalya’da etkin olacaklar.

Bu arada Solur İnşaat olarak yaptıklarıyapıyı bana gezdiren Mehmet Büğdüz’ün marangoz işlerini yapan Çorumlu hemşehrilerimle karşılaşmam beni çok sevindirdi. Antalya’daki yapıda hemşehrilerimin iş alanı bulmaları ne kadar sevindirici değil mi?

Antalya