ÇORUMLULARI GURURLANDIRAN GÖREVLER

Çorumlular olarak hemşehrilerimizin “Sivil Toplum” ve diğer etkin kuruluşlarda görev almalarından büyük memnuniyet ve gurur duyuyoruz. Bu yazımda geçmişte ve son günlerde bizleri gururlandıran görevleri üstelenen hemşehrilerimizi size tanıtacağım.

*    *    *

Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizden Derviş Günday ve Salim Uslu yıllardan beri Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının başkanlıklarını başarı ile yürütüyorlar.

Derviş Günday’ın Türk Esnaf ve Sanatlarlar Konfederasyonu Genel Başkanı, Salim Uslu’nun Hak İş Genel Başkanı olmaları hepimizi gururlandırmaktadır. Onların bu görevleri ve başarıları geriden gelenlere örnek olmuştur.

*    *    *

Vedat Canbek-Arif Erdal

Çorum’da yürüttükleri başarılı çalışmalarla kendilerini tanıyan ve Ankara’da kurulu önemli kuruluşlarda görev alan iki hemşehrimiz Vedat Canbek ve Arif Erdal üstlendikleri görevleri başarı ile sürdürmektedirler. Çorumlular olarak bu gelişmeler bizi gururlandırmaktadır.

Vedat Canbek, Türkiye Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Genel Başkan Vekili ve Arif Erdal Türkiye Esnaf ve Sanatlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak şehrimizin adının Ankara’da duyulmasını sağladıkları gibi başarılı çalışmalara imza atmaktadırlar.

*    *    *

Erdoğan Kesim

Liseden arkadaşım olan Erdoğan Kesim’in Sayıştay 5. Daire Başkanlığına getirilmesinden dolayı çok gururlandım ve sevindim.

Efendiliği ile hepimizin dikkatini çeken arkadaşımız, eminim ki çalıştığı bu kuruluşda da aynı etki ve sevgiyi yarattığı için bu göreve seçilmiştir.

Arkadaşımın bu başarısı ile hepimiz kıvanç duymaktayız.

*    *    *

Kenan Malatyalı

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nı yıllardan beri başarı ile sürdüren hemşehrimiz Kenan Malatyalı’nın Türk Standartlar Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmesi hakikaten tebrik edilmesi gereken bir başarıdır.

TSE ülkemizin öncelikle teknik gelişmesine yön ve kuruluşların başında gelen bir kuruluştur. Böyle bir kuruluşun başına bir Çorumlu’nun seçilmesi ile hepimiz gururlanıyoruz.

Sayın Malatyalı’nın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Konsey üyesi olduğunu belirtmek isterim.

*    *    *

Selahattin Biçer

Çorum Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Biçer’in Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesi beni çok sevindirdi. Böyle bir dev kuruluşun yönetiminde sayın Biçer’in görev alması hepimizin gururlanmasına vesile oldu.

*    *    *

Görevdeolmaları ve yeni göreve seçilenleri bir hemşehri olarak kutlarken görevlerinde başarılar diliyorum. Ayrıca Kendilerinden ilimize ve ülkemize yararlı hizmetler yapmalarını bekliyorum.

İstanbul

(Not: Saygıdeğer ağabey ve Baro Başkanı Rasim Erdemli’yi kaybetmiş olmaktan derin üzüntü duymaktayım. Kendisine Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine ve tüm Çorumlular’a başsağlığı diliyorum.