BÖYLE KONUŞAMAZSIN!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Dokunulmazlıkları Araştırma Komisyonu Başkanı Hüsrev Kutlu’nun gazetelerde mareşal üniformalı Atatürk resminin sivil meclise yakışmadığı şeklindeki beyanını okuyunca irkildim, çok şaşırdım ve çok üzüldüm…

Ülkemizi işgal eden, parçalaşan ve varlığımızı yok etmeyi isteyen 1. Cihan harbinin galip devletlerini Mustafa Kemal Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi ile birlikte dünyanın beklemediği ve olamaz dediği bir mücadele gerçekleştirmiş ve vatanımızı düşman işgalinden kurtarmıştır. Türk tarihinde kazanılan zaferler  ve üstün hizmetleriyle daima hatırlanacak olan Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi, başarılı bir asker ve general olan Mustafa Kemal’e mareşallık rütbesini vermiştir.

Kendisine mareşallık ünvanının verildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Atatürk’ün mareşal kıyafetli bir resminin bulunmazı Türk milletini rahatsız etmemektedir. Aksine gururlandırmaktadır.

Türk milletinden farklı bir düşünce içinde olan birkimse Türkiye’nin miletvekili sıfatını kullanamaz. Eğer Atatürk’ün askeri kıyafetli resmi ve şanlı askerimizin “sağ ol” diye bağırması onu rahatsız ediyorsa istifa eder ve çeker gider… Belki o zaman bu rahatsızlıklarından kurtulur…

Türkiye nereye götürülmek isteniyor? Bu ve benzeri konuşmalarla Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve onun şanlı ordusu en güvenilir devlet adamı ve kurumu olarak özel olarak yıpratılmak mı isteniyor?

Atatürk ve Türk ordusu olmasaydı, bu vatan üzerinde yabancıların işgali sürerdi.

Atatürk ve Türk ordusu olmasaydı, bu vatan semalarından ezan sesleri duyulmazdı…

Atatürk ve Türk ordusu olmasaydı, hürriyet ve istiklalimiz sağlanamazdı…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

İstanbul