SEÇİMLER VE GELİNCİK

Ülkemiz, şu anda tam bir seçim havasına girdi. Adaylar belirlendi ve yetkili kurullara verildi. Listeler bugünlerde kesinlik kazanacak.

Geçmiş bir çok seçim de ğördüğümüz,duyduğumuz ve izlediğimiz bazı hususlar hepimizi üzmüştür. Seçimler de adayların nasıl birbirlerini kötülediklerini,birbirleri hakkında  ağıza alınmayacak neler söylediklerini ve herşeyden daha kötüsü birbirlerini arkadan nasıl hançerlediklerini herkes yaşamıştır.

Seçimler gelir ve geçer… Aynı yörede yaşayan insanlar hep birarada yaşamaya devam etmek ve yüz yüze bakmak mecburiyetindedirler.Yanlış bir hareket,ani bir karar ileride söyleyeni üzer ve hatta kendi kendisi ile hesaplaşmasına neden olur.

*    *    *

Bilgisayarıma gelen bir mail, insanın yanlış bir hareketinin nelere sebep olabileceğini çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Gelin bu maili birlikte okuyalım!

‘’Uzaklarda bir köyde, kocası,çocuğu doğmadan ölmüş,tek başına yaşayan hamile bir kadın kendisine arkadaş olması açısından dağda yaralı olarak bulduğu bir gelinciği evinde beslemeye başlar.

Gelincik kadının yanından bir an bile ayrılmaz. Her ne kadar evcil bir hayvan olmasa da,oldukça uysallaşır.

Birkaç ay sonra kadının çocuğu doğar.

Tek başına tüm zorluklara gögüs germek ve yavrusuna bakmak zorundadır. Günler geçer ve kadın bir gün bir kaç dakikalığına da olsa evden ayrılmak ve yavrusunu evde bırakmak zorunda kalır…

Gelincikle bebek evde yanlız kalmışlardır. Aradan biraz zaman geçer ve anne eve gelir.Gelinciği ve kanlı ağzını görür.Anne çıldırmışçasına gelinciğe saldırı ve oracıkta öldürür hayvanı.

Tam o sırada içerdeki odadan bir bebek sesi duyulur…Anne odaya yönelir… Ve odada beşiği,beşiğin içindeki bebeği ve bebeğin yanında duran parçalanmış parçalanmış yılanı görür…’’

*    *    *

Bu olay da olduğu gibi yanlış bir değerlendirmenin sonucu çok üzücü olabilmektedir.

Bu nedenle önümüzdeki seçim döneminde, tüm adaylar ve halkımız, ileri de kendilerini üzecek bir ortam yaratmamalıdırlar.

İstanbul