İSTANBUL’DAKİ ÇORUM BAHATTİN BAŞ’IN MUTLULUĞU

Hemşehrimiz Bahattin Baş ve değerli eşi Perihan Hanım’ın kızları Selen’in Havva hanım ile Zeynel Çavuşoğlu’nun oğulları Ümit ile nikah törenleri 29 Mayıs 2004 Cumratesi günü İstanbul, Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde gerçekleşti. Bu haberi sizlere gecikerek duyurduğum için çok üzgünüm.

Gelin Selen ve damat Ümit, Eskişehir Üniversitesi’nde birlikte işletme tahsillerini bitirmişler. Selen, şu anda Colgate firmasında çalışmakta, Ümit ise Bahattin’in kurmuş olduğu Onur Sigorta’nın Müdürlüğü’nü yapmaktadır.

Gelinin nikah şahitliğini değerli hemşehrimiz işadamı Öztaş Çoraplarının sahiplerinden Ahmet Öztaş yaptı. Nikah törenine Mehmet Pekmezci ve Vahit Pekmezci yanında çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kuruluşunu destekleyen ve uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği ve muhasip üyeliği yapan Bahattin kardeşimizi ÇEKVA’lılar olarak yalnız bırakmadık. Vakıf Müdürümüz Zuhal Çırak hanımefendi ve Sabit Velidedeoğlu ile birlikte törende bulunduk.

Bahattin Baş, Kadıköy’de çeşitli sosyal aktiviteleri ile çok tanınmaktadır. Bugüne kadar KASTAV (Kadıköy Sağlık ve Danışma Vakfı) Prof. Dr. Kriton Curi Parkı Gönüllüleri”nin kurucu başkanlığını yapan ve halen KASTAV’ın benzer şekilde kurulmuş 15 semtdeki gönüllü kuruluşunun başına danışman olarak getirilen şehrimizin bütün bu faaliyetlerinden tanıdığı dostları da 1000 kişilik salonu ağzına kadar doldurmuşlardı. Gelenlerin büyük bir kısmı da ayakta nikah törenini izlediler.

Düğünün aynı akşam aile arasında Validebağ Öğretmen Evi’nde coşkulu bir şekilde kutlandığını öğrenmiş bulunuyorum.

Selen ve Ümit’e mutluluklar dilerken sevgili Bahattin ve eşi Perihan hanım ile Çavuşoğlu ailesini kutluyorum.

İstanbul, 29 Haziran 2004