OLİMYATTA ÇORUMLU BAŞKAN

Atina Olimpiyat Oyunları yavaş yavaş sona eriyor. Bu oyunlarda en büyük başarıyı haltercilerimiz sağladılar. Madalya dağılımında aldığımız altı madalya ile listelerde ön sıralarda yer almamızı haltercilerimize ve onları hazırlayanlara borçluyuz. Halterde üç altın madalya ve bir bronz madalya aldık.

Halterdeki bu başarı eminim ki bu takımın oluşmasını sağlayan idarecilerin ve onları yetiştiren antrenörlerin eseri  olduğu kadar yıllardan beri ülkemizin bu spor dalında gittikçe başarılı olmasını sağlayan Halter Federasyonu’nun ve Başkanı’nındır.

Sizlerin bildiğiniz gibi bu Federasyonun Başkanlığını yıllardan beri değerli hemşehrimiz Kenan Nuhut yapmaktadır. Onu, Atina 2004’de haltercilerimizin yanında heyecan içinde izledik. Her Çorumlu gibi tevazu gösterdi. Biraz sakin, biraz da öne çıkmak istemeyen haliyle başarıyı hiçbir şekilde kendine mal etmeye çalışmadı. Ekranlarda öne fırlamak yerine daha çok Devlet Bakanı sayın Şahin’e ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü sayın Atalay’a öncelik verdi.

Biz Çorumlular olarak aramızdan çıkan Olimpiyattaki Çorumlu Başkan’la gurur duymalıyız. Onu tebrik etmeliyiz ve kucaklamalıyız.

Onu ülkemize ve şehrimize hizmette sağlayacağımız destekle her zaman cesaretlendirmeliyiz.

Nedense biz kendi bağrımızdan çıkanlardan çok başkalarının başarılarını öğer ve göğe çıkarırız.Ev danasından ne olmaz derler?.. Benim bu satırlarımı okuyan bazılarınız belki de şimdi; “bırak onu canım, o başka partili”, “o başka mahalleli” veya “bırak onu canım o kim ki?” gibi burada yazabileceğim sonsuz tenkitlerle Kenan Nuhut’un başarısını -tasvip etmesem de- küçümseyebilirsiniz… Ama o Atina’da aslanlar gibi kükredi ve ekibimizin dünya 2’ncisi olmasını sağlayan bir Çorumluydu.

Ben, Kenan Nuhut’u, Türk Bayrağının Yunanistan’da hepimizi gururlandıran bir şekilde göndere çekilmesini verdiği özverili hizmetlerle sağlayan, taktir edilecek bir Çorumlu olarak görüyor, kendisini ve  takımını kutluyor ve başarılar diliyorum.

Hepimiz onunla gurur duymalıyız….

İstanbul