SAYIN VALİMİZ HOŞGELDİNİZ

Çorum’u çok seven, şehrimizi Meclis’te ve Hükümet’te temsil eden, Çorum Vakfı’nın ve Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kuruluşlarına katkıda bulunmuş ve halen İstanbul’da kurulu bulunan ÇEKVA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak, size Çorum’a hoşgeldiniz derken, görevinizde başarılar diliyor ve sizi tebrik ediyorum.

Biz Çorumlular şehrimize gelen tüm valilerimize ve genel de devletimizin tüm görevlilerine kendimizi çok yakın hisseder, onları sayar ve severiz. Ayrıca, onların şehrimizden ayrılırken birer Çorum sevdalısı olması için elimizden geleni de yaparız. Diğer taraftan şehrimizden ayrıldıklarında onları hiçbir zaman unutmayız.

Bizim nesil 1960’lı yıllarda Çorum’a Vali ve Belediye Başkanı olarak hizmet eden ve iz bırakan rahmetli Mehmet Varinli’yi ve ondan sonra da şehrimize verdikleri unutulmayan hizmetleriyle bazı valilerimizi her zaman hatırlarız. Yeni göreve başladığınız bugünlerde sizin de vereceğiniz hizmetlerle unutulmayan valilerimiz kategorisinde yer almanızı temenni ediyorum.

Yıllarca önce Çorum’da valilik yapmış olanları hemşehrilerimiz yeni tayin edildikleri şehirlerde gruplar halinde veya kişisel olarak ziyaret etmektedirler. Bu dostlukların doğmasında sayın valilerimizin değerli eşlerinin Çorum’un sosyal ve kültürel yaşamında etkin olarak yer almalarının büyük bir katkısı olduğunu da belirtmek isterim.

Bizler, sayın valimizin devletimizin, şehrimizdeki en büyük temsilcisi olduğunu, Cumhurbaşkanını, Başbakanı ve bakanları, temsil ettiğini bilir ve ona göre hareket ederiz. Onun yücelmesinin, devletimizin yücelmesine vesile olduğunu gözden ırak tutmayız. Gelen valilerimiz ise bu saygı ve sevgiyi onurlandırmayı bilmişlerdir.

Sayın Poroy, 1950’li yıllarda Anadolu’nun ortasında unutulmuş ve kalkınma yolunda oldukça geri kalmış olan kentimiz, devletimizin ve müteşebbis hemşehrilerimizin katkıları ile bu geri kalmışlık çemberini kısmen parçalamış olmasına ve “Anadolu Kaplanları” arasında sayılmasına rağmen halen arzuladığız kalkınmışlık seviyesine ne yazık ki ulaşamamıştır.

Çorum ve Çorumlular sizden çok şeyler beklemektedirler. Bunların neler olduğunu halkın arasına girebildiğiniz ve mahalli gazeteleri okuyabildiğiniz takdirde hemen tespit edebilirsiniz. Bu konuları gelecek yazılarımda değerlendirmenize sunacağım.

1000 yıla yakın bir süreden beri bu topraklarda bağımsızlığını korumuş devletimizin sonsuza kadar payidar olabilmesi için birlik ve beraberliğimizi sizin katkılarınızla korumalıyız. Sayın Valimiz Hüseyin Poroy, bu hislerle size tekrar hoşgeldiniz diyor, başarılar diliyorum.

YOLUNUZ AÇIK VE BAŞARILARLA DOLU OLSUN.

İstanbul