EMEKLİNİN ÇİLESİNE KATKIM!

Evden çıkamadığım için biriken gazeteleri okudum ve televizyon izledim.

Vergi iade zarflarını vermek için İstanbul Valisinin sokağa çıkmayın ikazına rağmen, bu soğukta ve karda banka önlerinde bekleyen emekli insanların durumu beni çok etkiledi ve üzdü. Bilhassa bu kuyruklarda bekliyen yaşlı bir emeklinin ölüm haberi ve ekranda gösterilmesine daha da üzüldüm.

Gece uyuyamadım.

Bu soğukta yaşanan durumun engellenmesinin ve zarfların ay sonuna kadar verilmesi zorunluluğunun ertelenmesinin gerekli olduğunu düşündüm.

Bu sabah ilk işim İstanbul Valisini aramak oldu. Kendisine Afet Koordinasyon Merkezinde olduğu için ulaşamadım. Bunun üzerine Maliye Bakanını aradım. Onun da Mecliste olduğunu öğrenince Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan ile görüştüm. Kendisine yukarıda açıkladığım hususları anlattım ve gerekli eklemenin yapılmasını rica ettim. Yasal bir sorun olmadığı taktirde gereğinin yapılacağını ifade etti.

Biraz önce televizyonda geçen alt yazılarda emeklilerin vergi iade zarflarını verme süresinin 15 Şubat’a kadar ertelendiğini okuyunca çok sevindim.

Duyarlı bir vatandaş olarak yetkilileri uyardığımda, onların doğru olan bu  teklifleri hemen işleme koymalarını taktirle karşıladım. Kendilerine şaştım ve tüm emekliler adına teşekkür ediyorum.

Bu girişimimin gösterdiği gibi, toplumun çıkarlarına hizmet edecek önerilerimizi, ilgililere ulaştırmaktan çekinmeyelim.

İstanbul, 25.Ocak.2006