ERMENİLERİN TÜRKİYE’DEN ve GÜRCİSTAN’DAN TOPRAK TALEBİ!

On yıla yakın bir süreden beri Azerbaycan’ın topraklarının yüzde yirmisini işgal eden ve bir türlü terk etmeyen Ermenistan Devleti kendilerini destekleyen devletlerden ve yurtdışındaki kuruluşlardan(lobi) aldıkları desteklere güvenerek devamlı olarak yeni toprak talebinde bulunuyorlar veya bulanacaklarını ifade ediyorlar.

Yarattıkları emrivakiler ve geleceğe ait planları ülkelerinin imkanları ve nüfuslarının büyüklüğü ile bağdaşmamaktadır.Ermenilerin bunları ortaya koyarken belirli güvenceleri olmalı… Bu güvenceleri bizim batılı dostlarımız parlamentolarından onları destekleyen sözde soykırım kanunlarını geçirerek vermekte olduklarını hepimiz biliyoruz.Ama bilmediğimiz kapalı kapıların arkasındaki hangi sözlerin söylendiği ve desteğin verildiğidir.

İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan basında yer alan iki haberi birlikte okuyalım.

*     *     *

Ermenistan’daki aşırı milliyetçi Taşnaksütyun Partisi, Türkiye’den gelecekte toprak talep edebileceklerini söyledi.

Taşnaksütyun sözcüsü Giro Manoyan, “Türkiye’den toprak talebi şu an dış politika gündeminde bulunmuyor ancak bu ileride de bulunmayacağı anlamına gelmiyor” dedi.

Manoyan sözlerine, “Bizim de parçası olduğumuz hükümet, desteklediğimiz Devlet Başkanı da bizim anavatan taleplerimizi terk etmeyecek” diye devam etti.

Başkent Erivan’da bir yuvarlak masa toplantısında konuşan Manoyan, hiçbir Ermeni hükümetinin, Türkiye’den asla toprak talep etmeyeceklerini söyleyemeyeceğini belirterek “Hiçbir Ermeni hükümeti bunu yapamaz çünkü bana göre Ermeni halkı böyle bir hükümetin iktidarda kalmasına asla izin vermez” diye konuştu.

Sözcü, Ermenistan yönetiminin şu anda böyle bir talepleri olmamasına karşın “Bugün böyle taleplerimizin olmaması, yarın da olmayacağı anlamına gelmiyor” dedi.

Ermeni basını, Taşnaksütyun’un bu açıklamasının ardından, “Ermeni Devrim Federasyonu’na (Taşnaksütyun) göre, Ermenistan, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü tanımıyor” yorumu yaptı.

*     *     *

Gürcistanda Ermeni Oyunları

“Hazar” Uluslararası İlmi Araştırmalar Merkezi Başkanı ve Türkish Forum Yönetim Kurulu Azerbaycan Başkan vekili,Noyzali ALI’nin Turkish Forum da yayınlanan mektubunda, Gürcistan’ın Ahıska(Mesketya-Cavaxetya)bölgesinden sürülen Ahıska Türklerinin yerine yerleşen Ermenilerin yarattıkları kargaşa ve bölgeye özgürlük verilmesi konusundaki faaliyetleri yanında Rusya’da yaşayan Ermenilerin , Azerbaycan’a ait işgal altındaki Karabağ’a göç ettirilmeleri ile ilgili anlattıklarını birlikte okuyalım

”Su gunlerde Gürcustanın Cavaxetya denilen bölgesinde ermeniler yeniden garisdirdilar. Ermenilerin meksadi Gurcustan rehberliyinden Cavaxetyaya Ozgur statusun verilmesidir. Ama gurculerin ekser hissesi bunun elehine cixarak ermenilerin ireli getdiklerini ve onlara lazimi cavabın verilmesini movcut hakimiyyetden taleb ediyorlar.

Ermenilerin endisesi ondan ibaretdir ki, vakti ile hemin erazilerde yasayan Ahiska Turklerinin dogma yurdlarina kayitmasini saglayan qerarin verilmesidir. Bildirmek istiyorum ki, ermenilerin su devleti cinayetlerine Ahalkalakide fealiyyet gosteren “Ermeni Milli Cemiyyeti” ve Cavaxetya ermeni birlesik qruplardir.

Ermenilerin Azerbaycandan, Gurcustandan, Turkiyeden toprak telablerinin bir unvanida artdi. Yani Rusyanin Krasnayarisk vilayeti de yer aliyor. Hatirladim ki, ermeni diasporasindan boyuk maliyye destegi alan Gurcustandaki ermeni terorcu birlesmeleri hemde Rusiyanin maraklarini icra ediyorlar. Bilindigi kibi Rusiyadan cikarilan Rus Harbi birlesmeleri Ermenistana oradan da Karabaga kocurulmekdedir. Dunya birliginin su olaya goz yummasi tessuf doguruyor. Ermenistanin terorcu devlet oldugunu tesbit eden amillir istenilen kadardir. Ama Ermenistani destekliyen dovletler tarihde yapilmayan bir “ermeni soykirim” olayina neden sahib cikdigi her kese belli zaten. Cunki ozlerinin yapdiklari gercek soykirimlari unutdurmaya calisiyorlar. Biz neden Onlari yapdiklari soygirimlardan soz etmiyoruz.”

*     *     *

Bu iki haber de, hepimizi ilgilendiren önemli haberler olup,ülkemizin geleceğini etkileyecek niteliktedir.Bir tarafta Türkiye’den toprak talebi, diğer tarafta Ahıska’ya geri dönmelerine bir türlü müsaade edilmeyen Ahıska Türklerinin öz topraklarının Ermeni toprağı haline dönüştürülme hazırlıkları…

Değerli okurlarım, bizler iç politikada birbirlerimizi yerken,dışarıda neler olduğuna bakmıyoruz!

En azından, bu yazımla ben konuya sizlerin dikkatinizi çekmeyi istedim.

İstanbul,14 Şubat 2006