ÇORUM’A UÇTUM!

Salı sabahı erken saatlerde Çorum’a gelmek için Yeşilköy Havaalanına gittim. Polis kontrolundan geçtikten sonra gözüm uçuşları gösteren panoya takıldı. Sıra sıra uçuş noktaları arasında TOKAT’ı gördüm. Atlas Havayollarının uçağı 08.50’de TOKAT’a kalkacaktı. Gözüm aynı panoda ÇORUM uçuşunu aradı. Ne yazık ki bu panoda Çorum ismine rastlayamadım. Tokatlılara gıpta ettim. Ben bir Çorumlu olarak o şansa sahip değildim. İster istemez Samsun’a uçarak Çorum’a geldim.

Tokatlılar bir saatte memleketlerine ulaşırken, ben özel araba ile Samsun’dan alınmama rağmen dört saatte Çorum’a gelebildim.

Yol boyunca Tokat’ın ne kadar şanslı olduğunu düşündüm. 1992 yılında üniversitelerine kavuştular. Yıllar önce Havaalanları oldu. Neden Çorum bu imkanlara sahip  olamadı… Tokat’ı farklı kılan neydi? Nüfus ve ekonomik kalkınma seviyesi bakımından  Çorum’un oldukça gerisinde kalan bu ilimiz nasıl oluyor da bu kadar şanslı oluyordu?

Bu konuda şahsi düşüncem, bilemediğim diğer nedenler yanında Tokat’ı Ankara’da temsil eden parlamenterlerin etkinlikleridir.

Yıllardan beri nüfusu 200 bine yaklaşan “Anadolu Kaplanları” arasında sayılan Çorum’un Havaalanının bitirilememesi veya en azından 10 seneden beri sivil uçuşlar için açılacağı belirtilen Merzifon Askeri Havaalanının hizmete hazır hale getirilememesine tüm hemşehrilerim gibi ben de çok üzülüyorum.

Bu üzüntü içinde feryat halinde yetkililere diğer bir ifade ile Hükümetimize, milletvekillerine, Valimize, Belediye Başkanımıza ve işadamlarımıza sesleniyorum.

ÇORUM’A UÇUŞLARI BAŞLATINIZ!

Çorum, 20.Nisan.2006