ŞAHİN ÖRGEL’İ İZLEDİK!

Geçen hafta sonu,Cumartesi akşamı hemşehrimiz Şahin Örgel’in kendi yazıp oynadığı “İllegal Delinin Günlüğü” adlı oyununu Bağcılar Halk Sarayı’nda kalabalık bir Çorumlu grubu ile birlikte zevkle izledim.İzleyenler arasında ev sahibi hemşehrimiz Bağcılar Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık yanında Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı(ÇEKVA) Başkan yardımcısı İlhan Çenesiz ve Müdürü Zühal Çırak ile birlikte çok sayıda ÇEKVA üyesi ve bursiyeri genç öğrenci vardı.Oyun bittiğinde hepimiz kendisini çoşku ile ayakta alkışladık. Cuma akşamı da aynı yerde sahnelenen bu oyunun salonu dolduran seyirciler tarafından büyük ilgi ile izlendiğini büyük bir memnuniyetle yetkililerden öğrendim.

Türkiye’nin çeşitli kentlerinde bugüne kadar çok sayıda gösteri sunan ve her gittiği ilde büyük ilgi gören hemşehrimiz Şahin Örgel,Çorum yanında Ankara, Sinop,Çankırı da ve daha bilemediğim bir çok yerde sahnelediği “İllegal Delinin Günlüğü” adlı bu oyunu tiyatro dünyasında seçkin bir yere sahip olan 11. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivaline davet edildi ve Migros Ankamal Sanatolia Sahnesinde 27 Kasım 2006’da başarı ile sahnelendi.

Konusu insanların günlük yaşamında karşılaştığı ve yaşadığı olayların stand up tarzında mizahi bir yaklaşımla sahnelenmesine dayanan bu oyunda sanatçı izleyici ile direkt bağlantı kurarak seyirciyi kucaklıyor, coşturuyor ve kahkaya boğuyor. Oyunda söylenenler ve anlatılanlar bazen mizah sınırlarını aşıyor gibi gözükse de seyirci sahnede “İllegal Delinin Günlüğü” ‘nün sahnelendiğini biliyor.Ülkemizde ünlü stand-upçılar olarak ilk akla gelenler Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan olup kendileri tek kişilik oyunları veya sunumları ile televizyonlarda görülmektedirler.Temennim değerli hemşehrimiz Şahin Örgel’in başarı ile sürdürdüğü stand upçılığının onlarınki gibi doruk noktasına ulaşmasıdır.

Şahin Örgel ile yaptığım görüşmelerde kendisinin oldukça üretici bir kişiliğe sahip olduğunu gördüm.Kendisinin TRT’de oynanan eserleri mevcut. 2002 tiyatro ödülü sahibi olan hemşehrimizle oyun sonunda bir araya gelerek sohbet ettik ve çay içtik.Kendisine sorular sorduk. Bu arada yeni yazdığı bir senaryosunun yakında televizyon dizisi olarak hazırlanacağını memnuniyetle öğrendik.İnşallah kendisi de Tuncer Cücenoğlu gibi sahne hayatında başarılarını artan bir şekilde ortaya koyacaktır.

Şahin beyin yanında ona bütün gücü ile destek veren eşi Emine hanımın olduğunu sizlere belirtmeliyim. Emine hanımın bu desteği ve itici gücü ile Şahin Örgel’i daha nice başarılara götüreceğinden eminim. Emine hanım ile birlikte oyunun sahneye konmasına büyük katkısı  olan elemanları tebrik etmeyi istiyorum.  Oyunun sponsorluğunu üstlenen Çorum’da kurulu bulunan Hizmetgaz Firmasına üstlendiği sosyal sorumluluk nedeniyle ayrıca teşekkür ediyorum.

Oyunun Bağcılar’da sahnelenmesi için en büyük desteği sağlayan hemşehrimiz Bağcılar Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık’a ve ÇEKVA yetkililerine ne kadar teşekkür etsek azdır.

Sahnede gösterdiği performansından ve başarısından etkilendiğim hemşehrimiz sanatcı Şahin Örgel’i bu güzel sunum için kutluyorum. Kendisinin daha nice başarılara imza atacağı inancı ile kucaklıyor ve alkışlıyorum.

İstanbul, 6 Aralık 2006