ÇORUM  5+2

Ülkemizde ve Çorum’da merakla beklenen seçimlerin kesin neticeleri alındı.

Bu yazımda seçim neticeleri üzerine bir değerlendirme yapmayacağım. İki gündür televizyonlarda ve basında çok farklı değerlendirmeler yapılıyor.

Seçimlerin galibinin AK Parti olduğu diğer partilerin bekledikleri sonucu alamadıkları yurtiçinde ve yurtdışında yapılan çeşitli yorumlar ve makaleler ile ortaya konuldu.

Bugünkü yazımla, seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederken bu seçimin birlik ve beraberliğine katkıda bulunacak adımların atılmasını sağlamasını istiyorum. Bu vesile ile seçim için demokratik mücadele veren herkesi kutlarken milletvekili seçilenleri de ayrıca tebrik ediyorum.

Çatısı altında görev yaptığım Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Çorum’dan 5 milletvekili katılacak. İsimlerini bir defa da burada yazarak kendilerini kutluyor ve kendilerinden başarılı hizmetler bekliyorum (Agah Kafkas, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım, Ahmet Aydoğmuş, Derviş Günday).Bu milletvekillerimizin yanısıra başka illerden seçilen 2 hemşerimizin (Bekir Aksoy-Ankara, Feyzullah Kıyıklık-İstanbul) beş Çorum milletvekili ile birlikte şehrimizin gelişmesi için birlikte hizmet edeceklerinden eminim.

Sayın Bekir Aksoy daha önce Çorum milletvekilliği ve bakanlık yaptığı için Çorum’u yakınen tanımakta ve sorunlarının çözüm yollarını da bilmektedir.

Sayın Feyzullah Kıyıklık Çorum’u yıllarca önce terketmesine rağmen şehrimizle bağını hiçbir zaman koparmamış ve hiçbir konuda desteğini esirgememiştir. Kurucuları arasında birlikte yer aldığımız ÇEKVA’nın gelişmesinde ve etkin olmasında burada sayamayacağım katkıları olmuştur. Onbeş yıllık Bağcılar Belediye Başkanlığı süresince Çorum’u sık sık ziyaret eden Feyzullah bey  Çorum’u yakınen tanımakta ve sorunlarının çözüm yollarını da bilmektedir.

Çorum dışından seçilen iki hemşerimizi de milletvekili seçildikleri için kutluyorum. Biz Çorumluların kendilerini birer Çorum milletvekilleri olarak da gördüğümüzü gururla belitmeyi de istiyorum. Ve diyorum ki Çorumun 7 milletvekili var…

İstanbul’da sayın Kıyıklık’ı seçim bürosunda ziyaret  ettim. Şahsım ve tüm Çorumlular adına kendisini kucakladım ve tebrik ettim. Yazım da açıkladığım 5+2 konusunu ve kendisinden beklediklerimizi detaylı olarak anlattım. Kendisi, her zaman Çorum’un hizmetinde olacağını beyan etti ve benim şahsımda tüm Çorumlulara selam ve sevgilerini iletti.

İnşallah sayın Aksoy’u ve seçilen Çorum milletvekillerimizi en kısa zamanda Ankara’da ziyaret ederek kendilerini tebrik edeceğim.

Bir Çorum sevdalısı, olarak yeni dönemde Çorum’da neler yapılabileceği konusundaki düşüncelerimi 5+2 ile ayrı ayrı konuşacağım.

İstanbul, 24 Temmuz 2007