İŞİMİZ ZOR !

Son verdiğimiz şehitler dahil hepsi İstiklal Marşımızda yer alan

”Yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.”

satırında veciz bir şekilde ifade edildiği Vatanın bölünmezliğini sağlamak için seve seve canlarını vermişlerdir.

Birinci Cihan Harbi’nde Çanakkale,Yemen ,Arabistan ile birçok cephede ve İstiklal Harbi’nde Anadolu’nun her tarafında bu vatanın bağımsızlığını korumak ve bölünmezliğini sağlamak için binlerce evlatımız şehit oldu.

Milli şairimiz Mehmet Akif’in İstiklal Marşı’ndaki aşağıdaki satırlarını birlikte okuyalım;

”Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?

Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!

Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.”

Evet,bu vatan toprağı şehit kanları ile sulanarak vatanın bağımsızlığı sağlanmıştır.

Vatanın bölünmezliği için şehit düşen yavrularımızın acısı hepimizin  bağrını yakmaktadır.Millet olarak hepimiz büyük acı yaşıyoruz.Herbir şehit haberi geldiğinde kendimizi onların annesi,babası ve ailesi yerine koyuyor ve o acıyı hissediyoruz.Milletce bu terör olayını başımıza saranlara ve teröre maşalık edenlere beddua ediyor ve kendilerini lanetliyoruz.

Dün Osmanlıyı bölmek için her türlü planı hazırlayan ve uygulayanlar genç Cumhuriyetimizi de yıkmak ve parçalamak için benzeri adımları sinsice atıyorlar.Bin yıldan beri birlikte yaşadığımız Güneydoğu’da yaşayan vatandaşlarımızı bu oyuna alet ediyorlar.Bölge insanın büyük bir çoğunluğu gibi tüm halkımız bu terör karşısında Türkiye’nin içine düştüğü ve düşürüldüğü durumdan büyük bir rahatsızlık duymaktadır.

Güneydoğu kaynıyor ! Bıçak kemiğe dayandığı için Bayrağımızı kapan herkes olayları protesto etmek için meydanlara dökülüyor… Meclis büyük bir çoğunlukla tezkereyi onayladı…Ordu hazırlığını aylardan beri yaparak Hükümet’in kararını bekliyor…

İşimiz zor… 1 Mart tezkeresini kabul etmeyerek Irak’ta sağlayacağımız etkinliği ve kontrolu elimizden kaçırdık…Amerika Kuzey Irak’ta yeni müttefik kazandı.Karar verirken ne onları üzmeyi ne de bizi kırmayı istiyor… Hükümet staretejik ortağı Amerika’yı karşısına almak istemiyor… Milletin sabrı ise taştı… İşimiz hakikaten zor !

Yurtdışında görevli olduğum için köşemde şehitlerimize rahmet ve ailelerine başsağlığı dileyemedim.Ayrıca gazilerimizin biran önce sağlıklarına kavuşmalırını diliyorum.

İstanbul,26.Ekim.2007