ÇORUM’DA BİR HAFTA SONU !

Bu hafta sonunu Çorum’da geçirdim. Kısa olmasına rağmen dolu dolu geçti. Bunları kısa başlıklar altında sizlerle paylaşmayı istiyorum.

Ön gördüğüm bağ ziyaretim, tüm aile fertlerinin ‘kene’ korkusu nedeniyle gerçekleşemedi. Çorum’da yaşanan ölümleri düşününce onlara hak vermedim değil…

*     *     *

SFC Mobilya Fabrikasının Temeli Atıldı

İstanbul’da Çorum Eğitim Kültür Vakfını her zaman destekleyen Mustafa Uncuoğlu ve evlatlarının sahibi olduğu ve İstanbul’da faaliyet gösteren  SFC İç Mimarlık ve İnşaat Ltd. Şti’nin Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk kademede 5 bin metrekarelik bir kapalı alanda faaliyet gösterecek mobilya fabrikasının temel atma törenine katıldım.

Bu girişimin oluşması ile ilgili daha geniş kapsamlı bir yazı daha yazacağım. Bu aşama da böyle bir girişimin gerçekleşmesinde sahibi olduğumuz Ali Paşa Hamamı’nın (Yeni Hamam) dekorasyon işlerini yapmak için benim Mustafa beyin oğlu Selim’i bize yardımcı olması konusunda ikna ederek Çorum’a getirmem tesirli oldu. Ailece Çorum’u çok seven ve devamlı Çorum’da bir yatırım yapmak isteyen Uncuoğlu ailesinin bu yatırımı gerçekleştirmesi Selim bizim işleri yaparken bu yatırımın alt yapısını hazırladı.

İstanbul’daki mobilya fabrikalarında yaptıkları üretim ve ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına sattıkları gibi Avrupa ülkeleri yanı sıra Rusya, Ukrayna, Türk Cumhuriyetlerine ihracat yapan SFC firması öncelikle yeni açılacak mağaza ve bankaların dekorasyon işlerini yapmaktadır. Çorum’da temeli atılan bu fabrikanın 2009 yılında faaliyete geçmesi ile kapasiteleri artacağından işlerini daha genişletecekler…

Bu yatırm Çorum’da yeni iş kapısı açacak ve yaklaşık 170 kişiyi istihdam edecektir. Böyle bir yatırımı doğdukları şehirde gerçekleştiren Uncuoğlu ailesini kutlarken bu yatırımın kısa sürede gerçekleşmesini sağlayan yetkililere de teşekkür ediyorum.

*     *     *

Zeynep ile Alper’in Düğünü

Köşe yazarlığı yaptığım Çorum Haber gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar ile değerli eşi Hülya hanımın evlatları Zeynep’in düğün töreninde bulunmaktan dolayı kıvanç duydum.

Bir zamanlar öğretim üyeliği yaptığım Dokuz Eylül Üniversitesi’ni bitiren Zeynep ve Alper’in düğünü tüm katılanların coşkusu ile çok güzel bir ortam içinde gerçekleşti.

Gençlere bir defa daha hayat boyu mutluluklar dilerken ailelerini de kutluyorum.

*     *     *

Umut’un Amerika Yolculuğu

Ankara’da yaşayan yeğenim Nuray ile Mehmet’in 15 yaşındaki evlatları Umut geçen sene Anadolu Lisesi’ni kazanmıştı. Bu yaz tatilinde üç ay kalmak üzere, Amerika’da yaşayan amcasının yanına gidiyor. Amcası ve  eşi onun için çok güzel bir program hazırlamışlar. Bir taraftan lisan bilgisini geliştirecek Umut, diğer taraftan Amerika’yı tanıma fırsatı bulacak.

Büyükannesi ablam Cavidan Soyocak’a ve tüm akrabalarına ‘Allah’a ısmarladık’ demek için Çorum’a gelen Umut’la ben de bu hafta sonunda kucaklaşmak imkanını buldum ve ona başarılar diledim.

İstanbul, 9 Haziran 2008