HIRSIZLIK YALNIZ BULGARİSTAN’DA MI VAR? İSTANBUL’A  BAK!

Bundan önceki ”Sofya’da Havaalanında Kaybolan Çikolatalarım” başlıklı yazımda, aileme ve yakınlarıma sunmak üzere aldığım kutulu çikolataların kaybolduğunu yazmıştım.

Meğerse beterin de beteri varmış… Çikolatalardan hediye edeceğim bölümümüz elemanlarından birisinin eşinin Sofya’da kaldığı otelin önünden gece arabasını çalmışlar…Gittikleri polis karakolunda çalınan arabaların hemen parçalandığı ve bulunmasının zor olduğu kendilerine söylenmiş…Bütün uğraşılarına rağmen arabayı bulamamışlar.

*     *     *

Pekiyi İstanbul’da durum nasıl?

Burada da durum Sofya’dan hiç de farklı değil!..

Oğlumun arabası 10 yıl kadar önce çalındı bulunamadı…Kızımın arabası 2 yıl önce çalındı bulunamadı…

Sizleri sıkmamak için burada yaşadığım sayısız hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarını anlatmayacağım.

*     *     *

Dün yaşadığım dolandırıcılık olayını sıcağı sıcağına, eğer İstanbul’a gelirseniz dikkatli olmanız için sizlere anlatmayı istiyorum.

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı’nın(ÇEKVA) yönetim kurulu toplantısına katılmak üzere Kadıköy’deki Çorumevi’ne gittim.

Binamızın altında bulunan kuruyemişçiden bazı şeyler almayı istedim.Bu arada dükkana gelen bir genç sigara almak istedi ve 100 lira bozabilir misiniz diye sordu.Dükkan sahibi bozuğu olmadığını söyleyince esnaf kazansın düşüncesi ile gencin parasını ben bozdum ve bu parayı aldım.

Sigarayı alan gencin hızla uzaklaştığını gören kuruyemişçi 100 lirayı görmek istedi… Bakınca ağabey bu para sahte dedi…Yandaki arkadaşlarına gösterdi…Onlar da sahte dediler…

Bu sabah bankaya da gösterdim.Onlar da sahte dediler…

*     *     *

İstanbul’da yaşamak artık hakikaten zorlaştı…Aşırı nüfus artışının getirdiği göç İstanbul’un dokusunu bozdu…Nezih İstanbul gitti yerine vahşi batı düzeni geldi…

İstanbul’da artık namuslulara, yardım severlere ve kısaca Yunuslaşmış insanlara yer yok!

İstanbul,23 Ekim 2008