VAKIF HAFTASI, LÖSEMİ, ONKOLOJİ KENTİ, AHMET ANIL !

Bu hafta ülkemizde her yıl olduğu gibi, Vakıf Haftası olarak kutlanıyor.
Ben de çeşitli vakıflarda kurucu olarak ve idari görev alarak çalıştığım için bu haftanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Halkımızın ve bilhassa maddi durumu iyi olanların bu haftada ve her zaman sağlayacağı katkılarla toplumdaki dayanışmayı daha da ileriye götüreceğine inanıyorum.
Osmanlıdan beri ülkemizde vakıflar, su getirerek,külliyeler kurarak ,öğrenci okutarak ,aş evleri açarak ve benzeri faaliyetlerle toplumun belirli sıkıntılarını gidermeye çalıştılar.
Yüce dinimizin de emrettiği gibi hayır yapmak, fakire destek vermek, öğrencilere eğitimlerinde yardımcı olmak en kutsal görevlerin başında gelmektedir.
İmkanlarım nispetinde vakıflara katkıda bulunmaya gayret ediyorum. Geçen hafta Hürriyet gazetesinde çıkan bir haberde, Lösemili Çocuklar Vakfı’nın bu çocukların sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olacak,Türkiye’nin en donanımlı onkoloji kentini yaratmak için “Bir tuğla da siz koyun” kampanyasını başlattığından haberdar oldum. Ve hemen cep telefonumdan, her cep telefonu operatörü için geçerli olan 3406 ‘ya TUĞLA yazıp mesaj göndererek ben de bir tuğla koydum. Genellikle, basında çıkan benzeri yardım bekleyen ilanlara da her zaman katkıda bulunuyorum.
LÖSEMİ konusu beni ve eşimi yakından ilgilendirmektedir. Şöyle ki; yıllar önce İstanbul’da bulunan Darüşşafaka Lisesini Türkiye birincisi olarak kazanan ,Çorum Albayrak İlkokulu öğrencisi, manevi oğlumuz Ahmet Anıl Oğuzalp de bu hastalığa yakalandı. Çok başarılı 3 yıllık eğitiminden sonra maalesef uzun süren tedavisi olumlu sonuç vermedi ve kendisini kaybettik. Bu nedenle, özel olarak bu konularda faaliyet gösterecek, çocukların tedavisini sağlayacak, kanserli hastaların şifa bulmalarına hizmet edecek bu tesisin temelinde sizin de bir payınız olmasını ve bir tuğla da ben koydum demenizi böyle önemli bir haftada sizlerden bekliyorum.
“Ne verirsen elinle, o da gider seninle.”

Her zaman kalbimizde yaşayan Çekva’nın en genç bursiyeri Ahmet Anıl ile birlikte ÇEKVA’da çektirdiğimiz bir fotoğrafı da aşağıda veriyorum.Fotoğrafta sırasıyla, Zühal Çırak, Bahattin Baş, Ahmet Samsunlu, Ahmet Anıl Oğuzalp ve Zeynep Samsunlu görülmektedir.
İstanbul,9 Mayıs 2014
Not:1 tuğla (1 mesaj 10 TL .karşılığıdır)