KURBAN BAYRAMI – İSLAM DÜNYASI ve YIKIM !

Mübarek Kurban Bayramını buruk bir sevinç ile kutladık. Bu Bayramda tüm İslam alemi bayram mutluluğunu tadamadı. Hududumuza yaklaşan harp insanları ölüm ve göç ile karşı karşıya getirdi. Bu durum bizi çok etkiledi. Günlerdir siyasi ve askeri cenahı bu sorun meşgul etti. Herkesin korkusu ülkemize sıçrayacak bir kıvılcımın bizi bu Ortadoğu ateşinin içine almasıdır.

Suriye, Irak, Filistin, Yemen gibi ülkelerde ve isimlerini burada tek tek saymadığım Somali, Mısır, Libya, Sudan gibi bir çok Afrika ülkesinde Müslümanlar ne yazık ki bu Bayramı öldürülme korkusu içinde geçirdiler..

Kuran’ın emrine rağmen İslam aleminde eline silah geçirenler; çeşitli nedenleri ileri sürerek birbirlerini öldürmektedirler. insanları öldürmekle kalmıyorlar….Tüm medeniyeti yok ediyorlar.  Şehirler bombalanıyor, dini yapılar, iş yerleri, müzeler ve benzeri kültür değerleri yok ediliyor.

Alman ”DER SPİEGEL” dergisinde yayınlanan bir yazının eki olarak verilen Halep’deki Emevi Camii ile tarihi

Kapalı Çarşı’nın Esad güçlerinin 2007 yılında bombalamasından önceki ve bombalandıktan sonraki 2013 yılındaki durumunu gösteren aşağıdaki fotoğraflar insanlık için utandırıcıdır.

21. yüzyılda insanların din ve mezhep savaşları yüzünden birbirlerini öldürmesi ve her şeyi yıkması ve yok etmesi çok üzücü ve düşündürücüdür. Temenni edelim ki, İslam alemi bu buhranlı ve korkunç günleri bir an önce geride bıraksın ve huzura kavuşsun. Gelecek bayramları kan ve ateş içinde değil barış ve mutluluk içinde yaşasın.

İstanbul, 5 Ekim 2014

Der Spiegel,”Die Hüter des Schatzes”,28.7.2014