SEÇİMLER VE ÇORUM !

Almanya ve İzmir’e yaptığım seyahatler nedeniyle bir süredir sizlere hitap etme imkanı bulamadım. Bu süre içindeki önemli olayları gelecek yazılarımda sizlerle paylaşacağım.

Bilindiği gibi son onbeş günün en önemli olayı, ülkemizde yapılan 7 Haziran 2015 seçimleridir. Bu seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını ve kalkınmayı ,barışı ve huzuru sağlamasını temenni ediyorum.

Bu seçimlerde, ilimizden AK Parti’den Salim Uslu,Cahit Bağcı,Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile CHP’den Tufan Köse milletvekili seçildiler. Kendilerini tebrik ederken, ülkemize ve şehrimize faydalı olacak hizmetleri vermelerini ve projeler geliştirmelerini bekliyorum.

Seçimler esnasında şehrimizin gelişmesi ile ilgili olarak önemli gördüğüm aşağıda verilen sözlerin gerçekleştirilmesini, tüm Çorumlular gibi Çorum dışında yaşayan 1 milyon dış Çorumludan birisi olarak ben de temenni ediyorum.

* Samsun – Çorum-Ankara hızlı tren hattının açılması ,

* Samsun-Adana otobanının yapılması ,

* Amasya -Merzifon Havaalanı adına Çorum’un da eklenerek Amasya –Merzifon –Çorum olarak düzeltilmesi,

Burada tek tek belirtmediğim diğer verilen sözlerin de gerçekleştirilmesi önemli olduğu gibi bunların takibi de yeni seçilen milletvekillerinin görevleri arasındadır. Eminim ki Çorum halkı ve basını da, verilen bu sözlerin ayrıca takipçisi olacaktır.

Yazıma son vermeden önce, Hasene Ilgaz’ın ve Melek Denli Karaca’nın milletvekilliklerinden sonra, Çorum’un yeniden bir kadın milletvekili olarak Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’u Meclise gönderdiğini belirtmek isterim. Kendisi, benim gibi Almanya’da okuyan ve eczacılık tahsili yapan arkadaşım İhsan Ceritoğlu’nun kızıdır.İhsan Ceritoğlu ve ağabeyi Talat Ceritoğlu bir çok yazımda da belirttiğim gibi Çorum’da sosyal faaliyetlere öncülük eden kişiler olarak tanınmaktadırlar.Geçmişte ve kısmen  bugün de toplumda layık olduğu yere gelemeyen, yeterli eğitim alamayan Çorumlu kadınların sorunlarının  İlksen Kurt’un göstereceği gayret ve çalışma ile çözümlenebileceğine inanıyorum.

Ayrıca kendilerini yakınen tanıdığım ve İstanbul’dan milletvekili seçilen  dış Çorumlulardan  Feyzullah Kıyıklık ve İhsan Özkes’i tebrik ediyor ve şimdiye kadar olduğu gibi Çorum’un sorunlarına sahip çıkmalarını temenni ediyorum.

İstanbul, 14 Haziran 2015