ÇEKVA AİLESİNİN KAYIP ETTİKLERİNİN ARDINDAN !

Son 15 gün içinde ÇEKVA ailesi olarak Figen Özten’i, Ahmet Akdağ’ı ve Orhan Eker’i kayıp ettik. Kendilerine Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, dostlarına ve vakıf üyelerimize başsağlığı diliyorum.

Figen Özten

Kendisini tanımadığım Çorum Vergi Dairesi’nde çalışan rahmetli Figen Özten, vakfımız İzmir temsilciliği yönetim kurulu sayman üyesi Mustafa Özten’in kardeşidir. Mustafa kardeşimiz 2000 yılından beri vakfımız için önemli hizmetler vermektedir.

Rahmetli Ahmet Akdağ, vakfımızın ilk kurucu üyelerinden olup tüm çalışmalarımızda bize destek olmuş ve rahmetli eşi ile faaliyetlerimize katılmıştır. Vakıf Başkanlığına seçildiğim 2001 yılında Karaköy’de satın almak için bir yere bakarken kendisinin yakında bulunan Rulman Ticarethanesi’ni Turan Ilgaz, İlhan Çenesiz ve Sabit Velidedeoğlu ile ziyaret etmiştik. Bu ziyaret esnasında kızı Özlem ve oğulları Mustafa ve İsmail ile de tanışmıştık. İnşallah evlatları da vakfa desteklerini sürdürürler.

Ahmet Akdağ

Çorum’da huzurevi yaptıran Hacı Ahmet Akdağ, bilhassa inşaat aşamasında yaşadığı sorunlara çözüm bulmak için beni sık sık aramıştı. Bugün eşi ve kendi adını taşıyan bu huzurevi bünyesinde 66 hemşehrimiz yaşamaktadır. Kendisinin yaptığı bu hayrın yüce Allah katında kabul görmesini temenni ederken Çorum’da veya Çorum dışında yaşayan ekonomik durumu iyi olan hemşehrilerimizden Çorum’a böyle kalıcı eserler hayır etmelerini beklediğimi ifade etmek isterim.

Eski Çorum milletvekili merhum İsmet Eker’in torunu ve Hamit Eker’in oğlu rahmetli Orhan Eker, vakfımızın kurucu üyelerinden Azade Eker’in eşidir. Azade hanım vakfımızın ilk kurucu üyelerinden olup vakfın gelişmesi için Hanımlar Kolu’nda aktif olarak çalışmış, vakfımıza maddi ve manevi destek vermiştir. 6-7 Mayıs 2006 tarihinde vakfımız üyelerinden bir grup ile burslu öğrencinin katılımı ile Çanakkale gezisi yapılmıştı. Geziye Azade ve Orhan Eker de katılmıştı. Bu gezi esnasında aileyi daha yakinen tanıma imkanı bulmuştum.

Orhan Eker

Mekanları cennet olsun.

İstanbul,11 Haziran 2017