ÇORUM LİSESİ PİLAV GÜNÜ

Köklü ve tanınmış okulların mezunları her yıl “Pilav Günü”nde bir araya gelirler. Galatasaray Lisesi ve Kabataş Lisesi şu anda aklıma gelen ilk isimler. Böylece mezunları ile okulları arasında bir köprü kurulur.

Biz Çorum Liseliler bugüne kadar hiçbir zaman bir araya gelemedik. Böyle güzel Pilav Günleri de yaşayamadık. Kimlerin ağabeyimiz ve kimlerin küçük kardeşlerimiz olduğunu bilemedik. En acısı mezuniyetimizden sonra hiçbirimiz okulumuzla da pek ilgilenemedik.

Bu durumun nedenini ve suçlusunu aramak yerine şu andaki Lise Müdürümüz Ahmet Güngör’ün ve arkadaşlarının büyük gayretleri ile 9 Haziran günü Çorum’da gerçekleşecek ilk “Pilav Günü”nde bu liseden 1947 yılından bugüne kadar mezun olmuş tüm mezunlar biraraya gelerek bu günün coşkulu geçmesini sağlamalarını temenni ederim. Bu olursa tertipleyenler moral kazanır ve her yıl tekrarlarlar.

Çok önceden kararlaştırılmış ve tebliğ verdiğim beynelmilel bir bilimsel toplantı nedeniyle bu güzel günde Çorum’da arkadaşlarımın arasında bulunamayacağım için çok üzgünüm. Lise Müdürümüz Ahmet Güngör’e bu girişiminden dolayı teşekkür ediyor ve kutluyor, tüm katılanlara selam ve sevgilerimi yolluyorum.

İlk defa yapılan “Pilav Günü”nde lisemizin kurulması için üstün gayretler gösteren ve kurduğu dernek ile bunu sağlayan Noter İhsan Sabuncu’nun anılmasının, şeref misafiri olarak belirlenmesinin ve evlatlarına bir şild verilmesinin yerinde bir girişim olacağını düşünüyorum. Gelecek yıllarda da hizmeti geçenlere benzeri uygulamanın yapılmasını teklif ediyorum.

Coşkulu bir Pilav Günü temennisiyle, selamlar…

İstanbul, 4 Haziran 2001