AHMET ANIL’IN BAŞARISI

Türkiye’nin sayılı liselerinden olan ve bugüne kadar çok değerli mezunlar vermiş bulunan Darüşşafaka Lisesi’nin bu seneki sınavında Türkiye birincisi olan Ahmet Anıl’ın başarısından büyük kıvanç duydum. Kendisini bu başarısından dolayı kutluyor ve kucaklıyorum. Eşini bir trafik kazasında kaybeden ve çocuklarını yetiştirebilmek için tüm fedakarlıkları yapan annesi Yaşar Oğuzalp’i de tebrik ediyorum. Ayrıca kendisini yetiştiren öğretmenlerinin de bu başarıdaki katkılarına dikkatinizi çekerek, onları da tebrik ediyorum.

Darüşşafaka Lisesi genelde babası olmayan çocukları okutmaktadır. Birkaç yıldan beri İstanbul-Maslak’daki yeni binasına taşınmış bulunan lise, her türlü imkana sahip olup, eğitimini ingilizce olarak yürütmektedir. Muazzam bir spor kompleksi ve diğer sosyal faaliyetler burada yetişenlerin çok yönlü olmasını sağlamaktadır.

Bu başarılı yavrumuz ve rahmetli babası ile aynı ismi taşımam ve benim de Albayrak İlkokulu’nda okumam nedeniyle ve ayrıca evimin Darüşşafaka Lisesi’ne çok yakın oluşunun verdiği imkanlarla değerli Yaşar Hanım uygun gördüğü taktirde bu yavrumuza her konuda destek vermeye ve sahip çıkmaya şahsen ve Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (ÇEKVA) Başkanı olarak karar verdim. Bilindiği gibi Vakfımız İstanbul ve Çorum’da yaşayan değerli hemşehrilerimizin katkıları ile bugüne kadar 1000’in üzerinde evladımıza maddi desteksağlamıştır.

Ahmet Anıl’ın Darüşşafaka çevrelerinde “Çorumlu” diye bahsedilmesi hepimiz  için bir gurur vesilesidir. Çorum’dan “amele ve kapıcı çıkar” diyenlere Çorum’dan Türkiye birincileri öğrenciler çıkar diye “gerine gerine” cevap vermemize imkan sağlamış olması bu gururu daha da artırmaktadır.

Değerli hemşehrilerim bir öğretim üyesi olarak yıllardan beri tespit ettiğim bir hususu ÇEKVA’nın Başkanı olduğum günden beri çok acı bir şekilde tekrar görüyorum. Çok zor imkanlar içinde okuyan ve yatılı liseleri kazanan öğrencilerimizin yanında üniversiteleri kazanan Çorumlu gençler büyük bir maddi ve manevi zorluk içinde bulunuyorlar. Onların hepsine yardımcı olamamak ve elimizi uzatamamak bizleri çok, hem de çok üzüyor. Yaklaşan yeni eğitim yılında siz hemşehrilerimizin artan bir şekilde bize destek vereceğinizden eminiz.

Ahmet Anıl’a ÇEKVA olarak Darüşşafaka’ya ve İstanbul’a hoşgeldin diyoruz. Kendisi ile Eylül ayında buluşuncaya kadar sevgilerimi gönderiyorum.

Bodrum-Dörttepe