ANTALYA VE ÇEKVA

Antalya çok sıcak ve oldukça nemli… Ben de herkes gibi bir haftadan beri sabahın erken saatlerinde Konyaaltı sahiline gidiyorum. Güneşin kavurucu olduğu öğle saatlerinde eve dönüyorum. Dinledikten sonra öğleden sonra sahile koşuyorum ve akşamın geç saatlerine kadar kalıyorum.

Denize girdiğim süreler dışında şemsiyenin altınde dinleniyorum, gazete okuyorum. Bu arada uzunca bir süre önce satın aldığım Onur Öymen’in”Silahsız Savaş, Bir Mücadele Sanatı Olarak Diplomasi” isimli kitabını da bitirmek üzereyim. Eşim, burada yaşayan kızkardeşi ile birlikte hastalığı devam eden annesinin yanından ayrılmıyor ve onun iyileşmesi için çalışıyor.

*    *    *

Antalya ÇEKVA

Antalya’nın bu sıcağında dün ÇEKVA Antalya Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Tandoğan’ı aradım. Eğer Yönetim Kurulu’nun diğer üyeleri de Antalya’da iseler, buradan ayrılmadan önce kendileriyle buluşmayı istediğimi söyledim.

Herkes benim gibi tatil yapmıyordu. Hepsi işinde ve gücünde idi. Bugün kendileriyle DSİ Lokali’nde biraraya geldim. Yeni görevlendirilen Antalya Yönetim Kurulu üyeleri İsmet Tandoğan, İbrahim Günal, Kadir Demirer, Doç.Dr.Orhan Özçatalbaş ve Serhat Ünal Er ile uzun bir süre sohbet ettik.

Çorum Eğitim Kültür Vakfı’nın son durumu hakkında kendilerine bilgi verdim. Onlarda Antalya’daki faaliyetlerini ve önümüzdeki günlerde yapmak istediklerini anlattılar. Öncelikle bu senede Antalya’da okuyan imkanları kısıtlı olan Çorumlu üniversite öğrencilerine daha çok sayıda burs vermeye çalışacaklarını açıkladılar.

Antalya Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Doç.Dr.Orhan Özçatalbaş’ın Vakfımızın üniversite ile bağını kurmakta büyük gayretleri olacağını hissettim. Yönetim Kurulu’nun eski üyeleri gibi yeni üye Serhat Ünal Er’de ÇEKVA’nın bir hayır kurumu olduğunu ve siyasi olayların dışında kalmasının gerekliliğini vurgulamasını bende kendisiyle büyük bir fikir birliği içinde olduğumu belirterek onayladım.

Önümüzdeki dönemde kendilerine başarılar dileyerek ayrıldım.

*    *    *

ÇEKVA burs müracatı

Her yıl olduğu gibi ÇEKVA, hayırsever hemşehrilerimizin ve dostlarımızın sağladıkları imkanlarla bu senede imkanları kısıtlı olan Çorumlu üniversite öğrencilerine burs verecektir.

İstanbul, İzmir ve Antalya’da okuyan öğrencilere burs verilecektir. Müracaatlar her bir şehirdeki ÇEKVA yönetimine, 20 EKİM 2003 tarihine kadar yapılacaktır.

Siz değerli okuyucularım kendileriniz ve/veya isimlerini yaşatmak istediğiniz vefat etmiş aile büyükleriniz adına burs vermeye çağırıyorum.

Antalya