ANTALYA ÇEKVA VE BAYRAM

Uzun bayram tatilinin bir kısmını Antalya Çorum ve Eğitim Vakfı yöneticileriyle birlikte geçirmekten dolayı çok mutluyum. Şehrimizden çok uzakta olmamıza rağmen, güzel anılarla bağlı olduğumuz doğum yerimizi ve arkadaşlarımızı hatırladık ve Çorum’a daha nasıl faydalı olabiliriz diye görüş alışverişinde bulunduk.

*    *    *

Çekva Antalya kendi yerinde

Kurulduğundan bugüne kadar hemşehrimiz ve Antalya Çekva Yönetim Kurulu Üyesi olan Mahmut Büğdüz’ün işyerinde faaliyetini sürdüren şubemiz kısa bir müddetten beri Antalya’nın çok merkezi bir yerinde Güllük de Yener Ulusoy Bulvarı Kutup Yıldızı Apt. Kat: 2 Daire 4’de kendi yerine kavuşmuştur.

Bu daire hemşehrimiz Ömer Özsaraç’ın işi nedeniyle daha çok Yalova’da olduğundan kendi tarafından Vakfımızın kullanımına tahsis edilmiştir.

Dün Çekva Antalya yöneticileriyle bu dairede bir araya geldik. Bu başlangıcın İstanbul ve İzmir’de olduğu gibi Antalya’da da kendi yerimize sahip olma yolunda atılmış önemli atılmış önemli adım olmasını temenni ediyorum.

Buradaki yönetim kurulumuz yeni yerinde daha etkin olacak kadınlar kolunun faaliyete geçmesini sağlayacak ve M.E.B. Halk Eğitim teşkilatlarıyla işbirliği içinde kurslar açacak.

*    *    *

Hemşehrimiz Ömer Özsaraç

Hemşehrimiz Terzi Memduh Özsaraç’ın oğlu olan Elektrik Mühendisi Ömer Özsaraç, 1993 yılından beri Antalya’da serbest olarak çalışmakta olup gül ve tohumculuk konusunda bir İsrail firmasıyla ortaklık kurmuş bulunmaktadır. Dünyada ve bilhassa Amerika’da çok satılan uzun ömürlü (kesildikten sonra3 hafta dayanan) siyah gülü Yalova üretme yolunda önemli adımlar atmış bulunmaktadır.

Çorum Lisesi’ni 1974 yılında bitiren Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde eğitimini sürdürürken maddi nedenlerle hemen bir özel sektör kuruluşunda (Anmak Dişli Sanayi) çalışmaya başlamış ve 19 yıl bu kuruluşda çeşitli görevler üstlenmiştir. Yüksek tahsili esnasında maddi sıkıntı yaşayan hemşehrimizin,vakfımızın genişlemesi için üzerine düşen her görevi yapmaya hazır olduğunu duymaktan dolayı çok mutlu oldum ve Vakfımıza gösterdiği yakın ilgiyeteşekkür ettim.

*    *    *

Mustafa Akaydın’a Başsağlığı

Bayramın ikinci günü Vakfımızın Antalya Şubesi Başkanı İsmet Tandoğan, Başkan Yardımcısı İbrahim Günal ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Demirer ve eşleri ile birlikte kısa bir müddet önce babası Ali Rıza Akaydın’ı kaybeden Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı değerli hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ve eşini ziyaret ettik ve başsağlığı diledik.

*    *    *

Turan Sucu’nun Acısı

Çorum’da Küçükpark civarında Albayrak Sokağı girişinde bakkal dükkanı olan ve 1993 yılından beri Antalya’da Cebesoy Caddesi’nde oğlu Ahmat ile birlikte bir market işleten değerli hemşehrimiz Turan Sucu şehir içinde bir kavşak da meydana gelen bir trafik kazasında torunlarından birisini kaybetmiştir. Diğer torunu ise bu kazadan yaralı olarak kurtulmuş bulunmaktadır.

Aynı gün hep birlikte torununu kaybeden Turan Sucu ve ailesini de ziyaret ettik ve acılarını paylaştık.

*    *    *

Güneşli bir havanın hakimiyetinde burada eşimin ailesiyle kayınvalideminde iyileşmesinin de etkisiyle birlikte güzel bir bayram geçirdik. Neredeyse 7 ikilimin yaşanıldığı bu güzel ülkede daha nice bayramları birlikte mutluluk ve sağlık içinde yaşamak temennisiyle sizleri Antalya’dan selamlıyorum.

Antalya