İSTANBUL’DAKİ ÇORUM ÖZATA AİLESİNİN MUTLULUĞU

Oldukça hareketli geçen günlerim ve güncel yazılarım nedeniyle sizlere “İstanbul’daki Çorum” haberlerini gecikerek aktardığım için üzgünüm.

Bugünkü “İstanbul’daki Çorum” yazımda, Çorum Haber gazetesinin yazarlarından, Osmancıklı hemşehrimiz Mehmet Özata ve değerli eşi Aktan ailesinin mutluluğunu, diğer bir ifade ile sevgili kızları Aslıhan Sanem’in düğününü anlatmayı istiyorum.

*     *     *

Edirne Tıp Fakültesi’nde asistan olan ve Anestesi İhtisası yapan Dr. Aslıhan Sanem Özata ile İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi ihtisası yapan Tuğrul Demirel’in 12 Haziran günü İstanbul’da Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde nikahları coşkulu bir katılımla kıyıldı.

Nikahı Kadıköy Belediye Başkanı sayın Selami Öztürk şahitlerin huzurunda gerçekleştirdi. Bir önceki nikahı evlendirme memuru kıyarken sayın Öztürk’ün bu nikah merasimini gerçekleştirmesi, hemşehrimiz ve düğün sahibi Mehmet Özata’ya yakınlığının ve sempatisinin bir göstergesi olarak değerlendirilmeli…

Nikahı değerli hemşehrimiz Hava Kuvvetleri eski Komutanı E. General Ahmet Çörekçi ile birlikte izledik.

Her iki ailenin akraba ve dostlarının katıldığı bu törene kız evinden Mehmet Özata’nın ağabeyi Muhsin Bey, kızkardeşi Zehra Hanım yanında, kendisine iki torun veren eczacı kızı Neslihan Simten ve damadı eczacı Taner Döven ile Osman Gazi Üniversitesi’nde tıp tahsili gören oğlu İbrahim Özata katıldılar. Damadın babası vefat etmiş bulunduğundan annesi Nilüfer hanımefendi geniş bir aile topluluğu ve dostlarıyla birlikte erkek evini temsil etti.

*     *     *

Nikah sonunda gelin ve damatla ayrıca aileleriyle çekilen fotoğraflardan hepsinin mutlu ve sevinçli olduğu görülmektedir.

Sayın Çörekçi Paşamla onları ve aileleri tebrik ettik mutluluk diledik ve birlikte ayrıldık.

*     *     *

Aynı akşam Fenerbahçe Orduevi’nde gerçekleşen düğün törenine birlikte Hannover’de yüksek tahsil yaptığım arkadaşlarımla aylarca önce kararlaştırılmış bir akşam yemeği buluşması olduğundan, üzülerek katılamadım.

Nezih bir düğün olduğunu, evli çiftin, ailenin ve dostlarının çok eğlendiklerini katılanlardan öğrenmiş bulunuyorum.

*     *     *

Değerli kardeşim Mehmet Özata ve eşi Aktan hanımı kutluyor, genç çiftlere bir defa daha mutluluklar diliyorum.

İstanbul, 21 Haziran 2004