İSTANBUL’DAKİ ÇORUM KADIKÖY ÇORUMLUYA TESLİM

Bir süre önce aldığımız bir haber İstanbul’da yaşayan bizleri ve tüm Çorumluları çok sevindirdi. Yıllardan beri doğduğu toprakları unutmayan, oralara hizmet götürmek için çırpınan yağız Anadolu delikanlısı Hakkı Aydın Kadıköy Belediyesi Zabıta Müdürü oldu.

Kargılı olan bu değerli hemşehrimizi Çorum-Merkezde tanıyanların çok fazla olmadığını düşünüyorum. Bu nedenle kendisini aşağıda sizlere tanıtmayı istiyorum;

1957 yılında Kargı’nın Yağcılar Köyü’nde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Bir kardeşi olan hemşehrimiz ilkokulu köyde bitirdikten sonra bir çok hemşehrimiz gibi ailesini bırakıp büyükşehirde çalışan babasının yanına İstanbul’a geldi. Üsküdar Belediyesi’nde çalışan babasının yanına ailece taşındılar. Orta, lise ve yüksek tahsilini bitiren Hakkı Aydın askerlik görevinden sonra Kadıköy Belediyesi’nde zabıta memuru olarak işe başladı. Sırasıyla komiser muavini, komiser ve başkomiser ve zabıta amiri oldu. 2004 yılında ise Zabıta Müdürlüğü’ne getirildi. 700 bin nüfuslu Kadıköy ilçesinin huzur ve sükununun sağlanması, çevre ve halk sağlığı konularında denetlenmesi görevi 130 kişilik bir zabıta ekibinin başında Zabıta Müdürü olan bir Çorumluya teslim edilmiş bulunmaktadır.

Evli, dört çocuk babası ve eşi ev hanımı olan sayın Aydın çeşitli sosyal faaliyetleri ile Yağcılar Köyü’ne, Kargı ilçemize ve Çorum’a önemli hizmetleri olmuştur ve bu hizmetleri devam etmektedir. Bunlarla ilgili bilgileri aşağıda veriyorum;

1988 yılında İstanbul’da kurulan “Çorum Tanıtma Vakfı”nın kuruluşunda kurucu üye oldu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

1995 yılında İstanbul’da kurulan ÇEKVA “Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı”nın kurucu üyesi oldu.

1996-2001 tarihleri arasında 29 derneği bünyesinde toplayan “Kargı Köylüleri Kültür Dayanışma Derneği (KAR-DER)”in Genel Başkanlığını yaptı.

1996’dan beri Kargı Yağcılar Köyü Derneği Başkanlığını yürütmektedir.

Başkanlığını yaptığım ÇEKVA’ya her zaman desteğini esirgemeyen hemşehrimize başarılar dilerken daha yüksek makamlara ulaşmasını temenni ediyorum. Bu başarısından gurur duyduğum hemşehrimi tüm Çorumlular adına kutluyor, ailesi ile birlikte mutlu günler geçirmesini temenni ediyorum!

İstanbul