SAYIN ÜZELGÜN’E GEÇMİŞ OLSUN

Balıkesir Valimiz Sayın Atıl Üzelgün’ün kalp krizi geçirmesi, tüm sevenleri gibi beni de çok üzdü.

Geçmiş olsun dileklerimi, telefona çıkan görevlilere ilettim.

Bir kez de ÇORUM HABER’deki köşemden Sayın Üzelgün’e geçmiş olsun diyor, acil şifa ve esenlik dileklerimi ifade ediyorum.

Sayın Garnizon Komutanımız Jan. Albay İrfan ŞAHİN, gönüllerimize taht kurduktan sonra. Erzurum’a atanması nedeniyle Çorum’dan ayrılacaktır. Bundan dolayı çok üzgünüm

Kendileri Çorum’a çok şeyler katmış hem mesleğini icrasıyla. hem de kişiliğiyle sevgi ve hayranlıklarımızı kazanmıştır. Türk’ü Türk yapan, insanı insan yapan tüm değerlere sahip çıkmasını bilen komutanımız, bizlere öyle bir güven duygusu verdi ki. Sırtımızı pek ve güçlü hissettik daima o varken. Çocuklara ve yetişkinlere jandarmayı, askeri sevdirmiş, bunu yaparken daima jandarma ile halkın iç içe olmasını ve sıcak ilişkiler kurmasını sağlamıştır. Küçük büyük hepimiz çok sevdik onu.

Kah jandarmaları getirdi bizimle ormanda ağaç dikti, yeşillendirme çalışmalarımızı destekledi. Kah. Köy çocuklarını alaya getirip gösteriler yaptırarak onların kendilerine güvenmelerini sağladı. Her güzelliğin yanında o vardı ve destekliyor, yüreklendiriyor, takdir ediyordu. Hani şu toplumumuzda en az yapılan şeyi, güzelliği, çabayı, iyi niyeti fark etme ve takdir etme. Takdir yoluyla teşvik etme inceliğini, biz ondan hep gördük.

Her yardım dileyenin yanında yardıma uzanan bir el, kalpleri fetheden tatlı dil sevgiyle ve en küçüğü bile saygıyla kucaklayan bir gönül olmayı başarmış ve bizim gönüllerimize gerçekten sarsılmaz bir taht kurmuştur sayın komutanımız.

Gittiği yerde de aynı sevgi, saygı ve güven ortamını oluşturacağından kuşkumuz yoktur. Biz Türk insanı askeri zaten severiz de onun sayesinde şimdi jandarmaya bir derin sevgi duyuyoruz.

Şimdi asker olmayı hayal eden çocuklarımızın onun gibi bir asker olmasını dilerim Asker olmak isteyenlerden, mutlaka onu örnek alanlar var. O her konuda örnek bir komutan. örnek bir insandı.

Ümit ediyorum ki: Erzurum’a giderken bizlerin sevgi ve saygısını da beraberinde götürecektir ve yalnız olmadığını, dualarımızın onunla olduğunu bilecektir. Bizler en kısa zamanda kendisini ziyaret etmek için Erzurum’a gitmek isteriz. Ama gidemesek de onun gönlümüzdeki tahtını burada süslemeye devam ederiz.

Yeri dolmaz, eşsiz insan, saygıdeğer komutan, yolunuz açık gönlünüz şen olsun. Başarılarınızın devamını dilerken, sizi kaybetmekten ötürü duyduğumuz üzüntüyü bir kez daha yinelemek isteriz. Çorum’a has bir dua ile sizi uğurlamak isteriz sayın komutanımız ömür boyunca, büyük komutan, atın yürük, gılıcın kesgin olsun. Tüm vefa duygumuzla. size gönülden bağlı ve Çorum için yaptıklarınızdan ötürü minnettar kalacağız.