Fransa ne yapmak istiyor?(I)

12 Ekim günü Fransa Parlamentosunda daha önce onaylanmayan ve sözde soykırımı inkar edenlere hapis getirmeyi amaçlayan yasa oylanacak.

Fransa’daki Ermeni Teşkilatları, Türk-Fransız ilişkilerine bir  darbe daha vurmak ve Türkiye’nin Batı devletleri ile alakasını kesmek için bir kaç ay önce durdurulan yasa tasarısını yeniden gündeme sokmayı başardılar.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları göğüslemek için büyük gayret gösteren Amerika’da faaliyet gösteren TURKISH FORUM’un Başkanı Kayaalp

Büyükataman ”hakkın haklı ile olması için” hepimize görev düşmekte olduğunu bildirerek,”Ermeni çeteleri  tarafından katledilen bacılarımızın, kardeşlerimizin, yeni doğmuş veya doğmaya vakit bulamamış bebeklerimizin yattıkları yerde huzur içinde uyuması dilekleri ile” herkesi e-mail kampanyasına davet etmiştir.

Büyükataman,Fransız parlamenterlere ve ilgili kişilere gönderilecek e-mail adreslerinin TürkishForum’un resmi sitesi www.turkishforum.com ‘da yayınlandığını da duyurmuştur.

Ülkemin sonsuza kadar bağımsız olmasını ve bölünmemesini istediğim için bu e-maili tüm Fransız parlamenterlere gönderdim. Ayrıca tüm dost ve akrabaları da aynı yolu takip etmeleri konusunda bilgilendirdim.

Bundan başka Türk-Fransız Ticaret Derneği’nin “Chambre de Commerce Française en Turquie”nin,12 Ekim 2006 tarihinde Fransa Parlamento’sunda oylamaya sunulacak olan “ERMENİ SOYKIRIMININ REDDİNİN CEZAİ YAPTIRIMLARI” ile ilgili kanun teklifine karşı başlatmış olduğu “imza kampanyası” için açmış  olduğu web sayfasına aşağıda belirtilen link’ten ulaşarak katıldım.11 Ekim saat 18’e kadar toplanacak imzalar, aynı gün Fransa’da yetkililere ulaştırılacak ve oluşturulacak baskıya bu şekilde destek verilecektir.(http://www.auxelusdelanationfrancaise.com)

Yazımı okuyan ve internet bağlantısı olan tüm okurlarımdan Türkish Forum’un sitesine girerek metni tüm Fransız parlamenterlere ve ilgililere göndermelerini istiyorum.Ayrıca hepimizi ilgilendirdiğine inandığım konu ile ilgili “imza kampanyası”nı desteklemenizi ve çevrenize iletmenizi de rica ediyorum.

İstanbul,10 Ekim 2006