ANTALYA’DA ÇORUMLULAR İLE BİRLİKTEYDİM

Salı gününden beri kızımla birlikte Bodrum-Güvercinlik yakınında bulunan yazlık sitemizde tatil yapıyorum.

En son yazımı size 15 gün kaldığım Antalya’dan yazmıştım.

*      *      *

Antalya’ya gidince Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) Başkanı İbrahim Günal beyi aradım. Kendisini, Antalya’nın sıcağından korunabilmek için kaçtığı Antalyalıların yaylası olan Korkuteli’ndeki yazlık evinde buldum.Epeyce  sohbet ettik.

Her defa olduğu gibi, bu defa da ÇEKVA üyeleri ile biraraya gelmeye ve beraber yemek yemeye beni ve eşimi davet etti.

*      *      *

İbrahim beyin emekli olmadan önce Devlet Su İşleri Bölge Müdür Yardımcılığı yaptığı DSİ Antalya Sosyal Tesislerinde 22 Haziran Cuma akşamı buluştuk.

Bizleri, İbrahim bey ve eşi karşıladılar. Çekva’nın Antalya’daki ilk Başkanı İsmet Tandoğan ve eşi, eski Yönetim Kurulu üyelerinden Kadir Demirer ve eşi ile mevcut Yönetim Kurulu’nda sayman olarak görev yapan Duran Durulmuş da davetliler arasında idiler.Antalya’da kurulu Akdeniz Üniversitesi Rektörü değerli hemşehrimiz Prof.Dr.Mustafa Akaydın daha önceden kararlaştırılmış bir görevi olduğundan katılamayacağını üzülerek bildirdi.

*      *      *

Güzel bir akşam geçirdik.Çorumlular biraraya gelince hepimizin sevdalısı olduğumuz Çorum’dan ve Çorum’la ilgili konulardan bahsettik.

Bunlar arasında Türkiye’de 22 Temmuz’da yapılacak seçimlerin sonucu ne olur diye tartıştığımız gibi Çorum’da durumun ne olacağını da tartıştık. Daha önceden yazılarımda seçimle ilgili konulara ve değerlendirmelere girmemeye karar verdiğimden bu hususları üzülerek sizlerin değerlendirmenize sunamıyorum.Hepimiz seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını ve en iyi hizmeti vereceklerin Çorum’dan milletvekili seçilmesini temenni ettik.

Konuşmalardan ÇEKVA ile ilgili gelişmelerden hatırımda kalanları kısa başlıklar halinde aşağıda özetlemeyi istiyorum;

*Daha önceki bir yazımda belirtiğim gibi Antalya Çekva için, şimdiye kadar bir hemşehrimizin bürosunun iki odası kullanılırken Antalya’nın merkezinde 100. Yıl Caddesi yakınında bulunan Memur Evleri Mahallesi’nde yeni bir müstakil büro tutuldu,

*Antalya ÇEKVA yöneticileri, hayırsever hemşehrilerimizin verdikleri burslar ve bilhassa ”Bayanlar Kolu”nun çeşitli organizasyonlar sonucu sağladıkları gelirlerle, Antalya’da 24 öğrenciye burs vermekte,

*”Bayanlar Kolu”nun son ay içinde, Aksu Çayı’nın Akdeniz’le birleştiği yere gezi yapmaları ve yemek yemeleri yanında Ocak ayında 250 kişinin (çocuklar da dahil) katılımı ile Boğazkent Beldesi’ndeki Belek Resort Otel’de tertiplediği iki günlük hafta sonu gezisi ile önemli gelir sağlandı.

*      *      *

Yazımın sonunda, benim gibi Çorum Haber gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan İsmet Tandoğan’ın işlerinin yoğunluğu nedeniyle yazılarına ara vermekten ve siz hemşehrileri ile bu yolla biraraya gelememekten ne kadar üzgün olduğunu da belirmeyi istiyorum.

Bizleri biraraya getiren ÇEKVA Antalya Başkanı İbrahim Günal ve eşine teşekkür ederek ve Çorum için daha nice güzel hizmetler vermelerini isteyerek eşimle birlikte ayrıldık.

Bodrum-Güvercinlik, 29 Haziran 2007