ÜÇ HEMŞEHRİ YATIRIMI: MAXİ, SİNPAŞ, ÇORSİAD

Dikkatinizi çektiği gibi, zaman zaman yazılarıma “UZAYAN KOL BİZDEN OLSUN” satırı ile başlar veya son veririm.

Bir zamanlar kuş uçmaz, kervan geçmez şehrimizin gelişmesi ve yetiştirdiği evlatlarının yurtiçinde ve hatta yurtdışında başarılı olması beni sevindiriryor ve gururlandırıyor. Bu nedenle köşemde sevincimi sizlerle paylaşıyorum.

*      *      *

MAXİ

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (ÇEKVA) kurucularından olan ve çok sayıda öğrencimize burs veren değerli hemşehrimiz Ahmet Hamoğlu, Çorum’da başladığı ticaret hayatını İstanbul’da “Hamoğlu Holding” olarak başarı ile yürütmektedir. Bunlardan birisi de “MAXİ MARKET”lerdir. İstanbul civarında 8 şubesi bulunan Maxi mağazalarından birisi de benim evimin bulunduğu İstinye’de bulunmaktadır. Hemşehri dayanışması çerçevesinde, aynı bölgede “Carrefour” ve “Migros” mağazaları da bulunmasına rağmen biz Maxi mağazasından alışveriş yapıyoruz.

Bu hafta basında yer alan haberlerden Maxi mağazalarının 10. kuruluş yılını kutladığını öğrendim. Yaptığı atılımlarla Türkiye’nin ilk 100 zengini arasında yer alan hemşehrimizi bu yıldönmü nedeniyle tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Böyle anlamlı bir günde kendisinden ricam, hayır olarak inşa etmeye başladığ hastahanesini Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin nüvesini teşkil edecek şekilde ilgililerle işbirliği yaparak yeniden planlaması ve bitirmesidir.

*      *      *

SİNPAŞ GYO

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (ÇEKVA) kurucularından olan çok sayıda öğrencimize burs veren ve Vakfımız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Avni Çelik Alaca’da başladığı ticaret hayatını Ankara’da sürdürmüş ve İstanbul’da holdingini kurmuştur. Sinpaş Holding bünyesinde çok sayıda firma yer almaktadır.

Bugüne kadar binlerce lüks konuta, onlarca seçkin projeye imza atan “SİNPAŞ GRUBU”nu, konut geliştirme kuruluşu Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)bu ay içinde hisselerinin yüzde 49’unu halk arz etti. İki gün gibi kısa bir sürede satışlar tamamlandı ve bilhassa yurtdışında büyük talep geldi.

Bu başarılı halka arz için değerli hemşehrimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

*      *      *

ÇORSİAD-Termal

Merkezi Ankara’da bulunan Çorumlu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ÇORSİAD) girişimi ile kurulan ÇORSİAD-Termal Turizm A.Ş., Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Güre beldesinde sağlık hizmeti verecek Kür ve Rehabilitasyon Merkezi ile 5 yıldızlı otel, devre tatil ve günü birlik tesisleri kuruyor.

37 milyona çıkacak bu tesisin gerçekleşmesi için başta Mehmet Ali Doğan olmak üzere çok sayıda hemşehrimiz büyük gayret gösteriyorlar. İstanbul’da tanıtım için yaptıkları çeşitli toplantılarına katıldım ve ne kadar coşku ile çalıştıklarını gördüm.

Girişimin Başkanı Mehmet Ali Doğan’ın şahsında tüm arkadaşlarını da tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

*      *      *

Bu yazımı okuyanların çok yanlış bir şekilde “Çorum’dan adam çıkmaz” diyenlere bu örnek müteşebbisleri anlatmalarını istiyorum.

Ayrıca Çorum’dan daha nice böyle girişimciler çıkması için eğitim verilmesi ve gayret gösterilmesini temenni ediyorum.

UZAYAN KOLLAR BİZDEN OLSUN!

Antalya, 22.Haziran.2007