ÇORUM’UN EN BÜYÜK ÇEVRECİSİNE GEÇMİŞ OLSUN!

Tatil dönüşümde biriken Çorum Haber gazetelerini okurken değerli hemşehrim Rüstem Eren’in kalp rahatsızlığı nedeniyle hastahaneye yatırıldığını üzülerek, ama tedavisinin yapılarak tekrar evine döndüğünü ise sevinerek öğrendim.

Kendisine geçmiş olsun diyorum.En candan dileklerimi sunuyorum.

Onun sağlığına kavuşması benim ve benim gibi çevreyi sevenler için büyük bir sevinç vesilesi olmuştur.

Bu sevincimin nedeni sayın Rüstem Eren’in Çorum’da tek başına verdiği ”Çevre Mücadelesi”ni’ kaldığı yerden devam ettirmesi için tekrar ayakta olmasıdır.

*     *     *

Eminim ki bir çoğunuz ” Çevre Dostu” hemşehrimiz Rüstem Eren’i muhakkak tanıyorsunuzdur.Onu tanımayanlar olabileceğini düşünerek kendi izlenimlerimi de dikkate alarak sayın Eren’i sizlere kısaca tanıtmayı istiyorum:

* Herşeyden önce doğayı ve çevreyi çok seviyor.

* Tüm çevre değerlerinin korunması için mücadele ediyor.

* Kurduğu ÇORUM ÇEVRE DERNEĞİ Başkanı olarak Çorum’un çevre değerlerinin korunması ve daha da geliştirilmesi için inanılmaz bir mücadele veriyor.

* Çorum’a tayin edilen başta Vali olmak üzere tüm kamu yetkililerine bir çam fidanı ile hoş geldiniz diyor. Genelde bu fidanı onlarla birlikte ”Şehitler Abidesi”ne veya yetiştirdiği ormanlara dikiyor.

* Çevre bilincini yaymak için camilerin önünde fidan dağıtıyor.

* Çevre ile ilgili kutlamalarda öğrencilere fidan hediye ediyor.

* Çorum’un daha da yeşillenmesi için boş bulduğu her yeri ağaçlandırıyor.Bunlar arasında benim hatırladıklarım arasında Türk Dünyası Ormanı,Çekva Ormanı,Küçük Sanayi Sitesi Ormanı ve daha niceleri var.

* Bu ormanları oluştururken kendisine özgü tutumu ile dostlarından,özel ve kamu kuruluşlarından maddi destek sağlıyarak yılmadan bu hizmeti veriyor.

* Bu değerli dostum Küçük Sanayi Sitesi’nin Ankara yoluna bakan yamaçlarında benim adıma da bir orman yetiştirdi.

*     *     *

Onbinlerce fidan diken değerli hemşehrimiz Rüstem Eren’in bu çalışmaları ne kadar taktir edildi ve kendisi ne kadar ödüllendirildi bilemiyorum…

Benim bildiğim Rüstem Eren’in Çorum için verdiği hizmetlerinin Çorum halkı tarafından taktir edildiği ve kendisinin çevre severler tarafından tek başına büyük işler beceren bir dev adam olarak görüldüğüdür.

Yüce Allah’tan niyazım, özellikle ağaçlandırma faaliyetlerini devam ettirebilmesi için ona uzun ömür bahşetmesidir…

İstanbul, 31 Ağustos 2007