ÇORUM’UN GELECEĞİ İÇİN UMUT VERİCİ BİR İŞBİRLİĞİ!

Çorumlu bir bilim adamı olarak 23-25 Kasım tarihleri arasında şehrimizde yapılan ”Osmanlıdan  Cumhuriyete Çorum Sempozyumu” na katıldım.Benim de aralarında bulunduğum 170 araştırıcının 100 makale sunduğu bu toplantının başarı ile tamamlanmasından kıvqanç duydum.

Yeni kurulmuş bir Üniversite’nin, şehrin Valisi’nin ve Belediye Başkanı’nın sağladığı katkı ve destekle,  gıpta edilecek bir organizasyon gerçekleştirerek toplantıya  yüksek bir bilimsel seviye kazandırması benim gibi tüm katılanların taktirini kazanmıştır.Bu sempozyumun başarılı olması Vilayet’imizin,Belediye’mizin ve Üniversite’mizin tüm elemanlarının elbirliği ve gönül birliği içinde birarada çalışmaları ile sağlanmıştır.

Bu işbirliği sayın Rektörümüzün belittiği gibi Çorum’un geleceği için umut verici bir birlikteliktir.Böyle bir birlikteliği sağladıkları için Valimiz Mustafa Toprak’a, Belediye Başkanımız Turan Atlamaz’a ve Rektörümüz   Prof.Dr.Serdar Kılıçkaplan’a şahsım ve Çorumlular adına çok teşekkür ediyorum.Bu noktada yoğun işlerine rağmen bu Sempozyumun Açılış Oturumu’na katılan milletvekilimiz Agah Kafkas’a da bu işbirliğini desteklediği için ayrıca teşekkür etmeyi istiyorum.Sempozyuma Çorum basınının bir bütün olarak sağladığı katkıya da dikkat çekmeyi isterim.

Bu noktada Çorum’un ve Hitit Üniversitesi’nin geleceği  açısından sağlanan bu işbirliğinin devamlı olmasını temenni ediyorum.Sayın Belediye Başkanımızın belittiği gibi Çorum’un spor,fuar,kongre ve kültür merkezi olabilmesi için bu işbirliğinin geliştirilerek devam etmesi sağlanmalıdır.

Bu işbirliği,Çorum halkının ve onun temsilcileri olan başta Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere tüm kuruluşların ve sivil toplum kuruluşlarının vereceği destek ile taçlanacaktır.Bu taçlanan işbirliğinin sonucunun meyvelerini çok uzak olmayan bir zaman diliminde göreceğimizden eminim.

Yazıma son vermeden önce tek tek isimlerini saymadan Sempozyum Düzenleme Kurulu,Sempozyum Danışma Kurulu ve Sempozyum Sekretaryası üyelerine özverili çalışmaları için teşekkür ediyor ve sağlanan başarının önemli bir kısmının onların üstün  gayretlerinin ürünü olduğunu belirtmeyi istiyorum.Ayrıca Anitta Otel’in yeni eklenen yapısı ile böyle toplantılara güzel bir şekilde ev sahipliği yapabilecek kapasitede olduğunu görmekten dolayı çok memnun oldum. Sayın Uğur Barlık’ı tebrik ederken bizlere en iyi hizmeti sunan elemanlarına da teşekkür ediyorum.

Yine, organizasyona katkı sağlayan tüm kişilere, kurum ve kuruluşlara da teşekkürlerimi sunuyorum.

Çorum’un gelişmesi ve atılım yapması beni çok mutlu ediyor. Bu nedenle bilim sahamla ilgili olduğu müddetce bu gibi toplantılara koşarak geleceğim…

İstanbul,29 Kasım 2007