DOSTLARA MESAJLARIM

Çorum’a geldiğimde, rahatsızlık geçiren yakın dostlarıma geçmiş olsun ziyareti yapmak, yakınlarını kaybedenlere de başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum. Ama üzülerek belirtmek zorundayım ki,  insan istese de istemese de, dünya işleri ve gaileleri bazen bu arzuları gerçekleştirmeye mani oluyor.

Nitekim, yaklaşık iki yıldan beri tamiratını yaptırdığımız baba yadigarı Yeni Hamam’ı yeniden işletmeye açabilmek için Çorum’da kaldığım üç günü yoğun bir koşuşturma içinde geçirdim. Bu nedenle de, yukarıda bahsettiğim ziyaretleri yapamamanın üzüntüsü içinde, Çorum’dan ayrılacağım şu dakikalarda bu satırları yazıyorum.

*     *    *

Çorum’un sevdiği, saygıdeğer tıp adamı, ailemizin ve bilhassa rahmetli annemin doktoru Sayın Ali Emiroğlu‘na geçirmiş olduğu kalp ameliyatı nedeniyle en içten hislerimle geçmiş olsun diyorum.

Ali Bey gibi ihtisas konusu kalp olan bir hekimin böyle bir hastalığa duçar olması insanı düşündürüyor. Ama yüce Allah, ne olursan ol herkes için bir hayat çizgisi çiziyor ve insanlar o çizgiden hiçbir zaman dışarı çıkamıyor. İşte burada da görüldüğü gibi değerli bir kalp doktoru kalp rahatsızlığından ameliyat oluyor.

Aynı sayfada karşılıklı köşeleri paylaştığım Ali Bey’e bir defa daha geçmiş olsun diyor, en kısa sürede kendisiyle aynı sayfayı yeniden paylaşmayı arzuladığımı belirtmek istiyorum.

*     *    *

Meslektaşım ve yeğenim Ertuğrul Soyocak’ın geçmişte müteahhitlik işlerinde ortağı olan ve kendisini her zaman güler yüzlü haliyle hatırladığım Mehmet Karakaşlı’nın saygıdeğer eşinin genç yaşta beklenmedik ölümü, beni de çok etkiledi. Geçmişte genç yaşta eşini kaybetmiş bir kimse olarak böyle bir Allah yazgısının insanı ne kadar kedere boğduğunu ve yalnızlığa ittiğini çok iyi anlıyorum.

Kendisinden metanetini korumasını, hayata tutunmasını bekliyorum. Ve bir ağabey olarak bu temennimi iletmek istiyorum.

Sevgili eşi Nurcihan Karakaşlı’ya Allah’tan rahmet, Mehmet’e, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

*     *    *

Çorumluların hizmetleriyle yakından tanıdığı, mahalle arkadaşım, kardeşim Ümit Uzel’in damadı Hilmi Sabuncu’nun beklenmedik kaybını da üzülerek haber aldım.

İyi yetişmiş bir DPT uzmanı olarak tanıdığım, mesleğim icabı özellikle altyapı sorunları üzerine sık sık beraber çalıştığım can insan Hilmi Sabuncu’nun sıcaklığı ve samimiyeti, üzüntümü bir kat daha artırdı.

Mekânı cennet olsun.

Ümit Uzel’e ve tüm ailesine de başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

*     *    *

Arkadaşım ,akrabam ve mahalle komşum Erdem Gökeşme’nin saygıdeğer eşi Ayten Gökeşme’nin kaybını da yine büyük bir üzüntüyle öğrendim.

Merhumeye Allah’tan rahmet diliyorum.

Erdem’e, Mahmut ve diğer oğullarına Allah sabır versin. Tüm ailenin başı sağolsun.

*     *    *

Değerli okuyucularım,

Gördüğünüz gibi bazen insan bir yazıyı böyle üzücü konulara hasretmek durumunda kalabiliyor.  Eminim ki yukarıda zikrettiğim rahatsızlık ve kayıplar yanında, siz okuyucularımın da hastaları ya da kayıpları olmuştur.

Hastalanmış, ameliyat olmuş tüm Çorumlulara geçmiş olsun diyorum. Yine tüm hemşehrilerimin kaybettikleri yakınları için rahmet dileklerimi, dualarımı yolluyorum.

Çorum, 3 Mart 2008