ÇORUMSİAD ve ONUR ÜYELİĞİM

Bu yazımı size Antalya’dan yazıyorum. Çok hareketli geçen bir dönemden sonra burada dinleneceğim.

Geçen hafta sonunu tekrar Çorum’da geçirdim. Birbirini takip eden iki hafta sonunda Çorum’da oluşumun nedenini “Çorum’da bir hafta sonu” yazımla sizlere açıklamıştım. Bu hafta sonunda da ÇORUMSİAD’ın (Çorum Sanayici ve İşadamları Derneği) bana vereceği “Onur Üyesi” beratını almak için Çorum’a geldim.

Pazar akşamı ÇORUMSİAD ve OKASİFED (Orta Karadeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu) işbirliği ile Çorum’da düzenlenen TÜRK GİRİŞİM ve İŞ DÜNYASI KONFEDERASYONU (TÜRKONFED) Başkanlar Konseyi “Gala Yemeği” Anitta Otel salonunda verildi.

ÇORUMSİAD Başkanı Erol Karataş’ın açış konuşmasından sonra bu toplantıya destek sağlayanlara (sponsorlara) plaketleri verildi. Daha sonra ÇEKVA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turan Ilgaz ile ÇEKVA Onursal Başkanı olarak bana “Onur Üyesi” beratlarımız verildi.

Pazartesi günü Çorum’da Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da katıldığı toplantıya kalamadan aynı akşam geç saatte Osmancık üzerinden Ulusoy otobüsü ile İstanbul’a hareket ettim. Bu kadar acele etmemin sebebi Pazartesi günü daha önce söz verdiğim “Çevre Öğretmenler Semineri”nde eğitici görevim idi.

Çorumsiad’ın Başkanı Erol Karataş’a ve tüm yetkililerine, beni “Onur Üyesi” yapmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Çorum’u çok seven ve Çorum’un gelişmesi için büyük gayret gösteren biri olarak hemşehrilerim tarafından taktir edilmemin ve ödüllendirilmemin beni çok mutlu ettiğini de siz okuyucularımla paylaşmayı istiyorum.

Bu noktada, insanın öldükten sonra değil, sağlığında ödüllendirilmesinin ne kadar sevindirici ve teşvik edici olduğuna da dikkatinizi çekmeyi istiyorum.

Babamı kaybetmiş olduğum 1958 yılından askere gittiğim 1968 yılına kadar sahibi olduğumuz Yeni Hamam işleticisi olarak Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’na üye olarak kayıtlı olmam yanında, ülkemizin kalkınmasında sanayici ve işadamlarının da önemli görevleri olduğuna inanan birisi olarak bu toplantıyı Çorum’da düzenleyenleri, Çorum’un bir kongre ve toplantı şehri olması yolundaki katkılarından dolayı da kutluyorum.

Antalya, 20.Haziran.2008