BAŞKANI KUTLUYORUM, BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Dün akşam geç saatlere kadar sizler gibi ben de ailemle birlikte televizyon başında memleketten uzakta seçimlerin neticesini merakla takip ettim.

Tüm Türkiye neticelerini izledik.Sıra Çorum’a geldiğinde ailece pür dikkat kesildik.

Önümüzdeki beş yılda Belediye Başkanımız (Şehr-i emin) kim seçilecekti, halkımızın tercihi hangi yönde idi, hepimiz bunu merak ettik.

Ben de seçim çalışmaları süresince, bana gelen Çorum Haber gazetelerini ve internetten diğer gazeteleri takip ettim.Adayların yaptığı konuşmaları ve önerdikleri projeleri tek tek okudum.Adaylar arasındaki yarış dostça oldu ve üzücü bir olay yaşanmadı.

Bu  sabah seçim sonuçları kesinleşti.Çorum Belediye Başkanlığına sayın Muzaffer Külcü seçildi.

Yeni Başkanımızı en samimi hislerimle kutluyorum. Kendisinin belirttiği gibi sayın Külcü hepimizin Başkanı.

Nasıl kendisi tüm Çorumluları kucaklayacağını belirtiyorsa, bizlerin de kendisini kucaklamamız ve kendisine destek olmamız gerekir.

Milletvekilliği döneminde fazla bir birlikte çalışma imkanı bulamadığım sayın yeni Başkanımıza şahsen ve Çorum Kültür ve Eğitim Vakfı (ÇEKVA) Yönetim Kurulu Başkanı olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğumu burada ifade etmeyi istiyorum.

Ben, şahsen Çorum sevdalısı olarak ve özellikle Çorum’u Meclis’te temsil ettiğim günden beri tüm Çorum belediye başkanları ve valileri ile yakın işbirliği içinde oldum ve elimden geldiği kadar Çorum’un gelişmesi için katkıda bulundum.

Sayın Külcü, mazbatasını birkaç gün içinde alınca Belediye Başkanımız Turan Atlamaz’ın görevi sona erecektir.

Altı yıldan fazla bir süre can-ı gönülden Çorum’a hizmet eden sayın Atlamaz’a en içten gelen samimi hislerimle teşekkür ediyorum.

Ben sayın Atlamaz’ı bana ve ÇEKVA’ya gösterdiği sıcak yakınlık ve Çorum’u tanıtmak için her yerde nasıl çırpındığı hali ile hatırlıyorum. Kendisinin yeri kalbimizde olacak ve kendisine karşı dostluğumuz devamlı olacaktır.

Bu genç yaşta köşesine çekilmeyeceğini tahmin ettiğim sayın Atlamaz’a ülkemize katkı sağlayacağı yeni bir başarılı idarecilik dönemi diliyorum.

İstanbul, 30 Mart 2009